Tuesday , 11 December 2018

Національний банк України розширює свою Blockchain команду

Український центральний банк демонструє рівень намірів, який не спостерігався в багатьох інших центральних банках, розширюючи команду, що працює над переходом національної валюти країни, гривні на блокчейн.

«Сьогодні ми зміцнили нашу команду професіоналами світового класу і з оптимізмом будемо спостерігати за проектом в найближчі місяці», – пише Яків Смолій, виконуючий обов’язки голови Національного банку України.

Хоча деталі щодо команди не були оприлюднені, відомо, що Distributed Lab бере участь в проекті.

Засновник Distributed Lab, Павло Кравченко, підтвердив, що стартап, принаймні, частково «відповідальний за архітектуру, блокчейн дослідження і аналіз розробок і безпеки» ініціативи.

Центральні банки по всьому світу обговорюють і досліджують технологію блокчейн для можливості більш ефективно відстежувати кошти і скорочувати витрати комерційних банків. Наприклад, Народний банк Китаю визнав створення криптовалюти на основі фіат-валюти «вирішальним» фінансовим розвитком.

Але, тим не менш, Національний банк України представив більш докладне бачення щодо створення «національної цифрової валюти», що робить його роботу менш теоретичною, ніж інших.

За словами Смолія:

«Національний банк України з нетерпінням чекає впровадження електронної гривні на основі технології blockchain. Ми розглядаємо blockchain як наступний крок у розвитку технологій транзакцій, який стане більш популярним і поширеним протягом наступних десятиліть ».

«Зручні» гроші

У листопаді 2016 року центральний банк офіційно почав працювати над системою на основі блокчейн, з метою розробити «безготівкову економіку».

Хоча результати попередніх досліджень не були розкриті, проект в даний час «зосереджений на вивченні здатності центрального банку встановити [ефективне] рішення для електронної гривні, яке буде доступне цілодобово і просто для використання зацікавленими сторонами».

Таким чином, центральний банк в даний час працює над створенням більш «зручного інструменту» для громадян і підприємств України для проведення будь-якої кількості транзакцій.

Показуючи, яким чином центральний банк повинен просуватися вперед по проекту, Національний банк України почав обстеження комерційних банків в країні, щоб зрозуміти їх «готовність» до «підтримки циркуляції» національної валюти на блокчейні.

Центральний банк також розглядає кращі практики, які застосовуються іншими користувачами блокчейн по всьому світу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *