Wednesday , 19 December 2018

Нове програмне забезпечення Ethereum все ще нестабільне

Форк мережі Ethereum був виконаний раніше на цьому тижні, але це не означає, що розробники готові називати завершеним перехід програмного забезпечення.

Одна з найбільших змін в другому за величиною блокчейні світу, хардфорк ethereum був ризикованим і складним процесом. Для успішного переходу всі вузли (комп’ютери, на яких запущено програмне забезпечення) повинні були повсюдно встановлювати оновлення – перехід, який очікувався і пропонувався одночасно на глобальній платформі.

Оскільки оновлення були випущені за кілька днів до форку, значна частина мережі ще не встигла оновитися. Фактично, під час друку тільки 25,1% Parity і 58,4% Geth, найпопулярніших клієнтів ethereum, оновилися, а це значить, що близько 45% мережі запустило нове програмне забезпечення.

Протягом короткого випробувального терміну також були інші проблеми: а саме попередні ітерації програмного забезпечення були прибрані через критичних збоїв, які могли б відкрити мережу для атак типу ddos ​​або створити несумісність між вузлами, що призвело б до розколу мережі.

В результаті дехто може задаватися питанням, чи безпечно використовувати ethereum, і, з огляду на стан справ, це залишається відкритим питанням. По-перше, існує кілька типів помилково працюючих програмних клієнтів, і в деяких з них міститься «консенсусна помилка», яка може призвести до випадкового створення декількох ланцюжків ethereum.

Залишаються ризики

Крім несправних вузлів, які ще не оновлені, є ймовірність появи помилок безпеки в поточному програмному забезпеченні Byzantium.

Найбільш серйозною і частою з них є консенсусна помилка (як згадувалося вище), яка виникає, коли вузли не можуть спілкуватися, і блокчейн розпадається на несумісні ланцюги. Розробники говорять, що проводяться тести, з метою знайти ці ризики і знешкодити їх до того, як вони будуть активні.

Якщо існує така проблема, це виявиться в наступні дні. І якщо це станеться, команда розробників швидко випустить налагоджувальні версії програмного забезпечення, щоб уникнути надмірного пошкодження платформи.

Однак, виступаючи на онлайн-форумі, засновник ethereum Віталік Бутерін писав, що потрібні ще один або два місяці подальшого тестування, перш ніж Byzantium буде вважатися повністю безпечним.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *