Monday , 18 February 2019

Перший додаток з прихованим майнером виявлено в магазині додатків Ubuntu

Нещодавно компанія Canonical, розробник популярної операційної системи Ubuntu і власник магазину додатків Snapcraft, виявила в ньому додаток, яке в фоновому режимі майнило криптовалюти.

У звіті про інцидент Canonical навмисно не називає додаток або його видавця.

Canonical повідомляє, що якийсь видавець завантажив софт з програмним майнером. При цьому, швидше за все, первинний розробник не в курсі, що його продукт був монетизованим таким чином.

Canonical заявила, що всі програми, завантажені цим видавцем, були тимчасово вилучені. Компанія уточнює, що вони будуть повторно завантажені без шкідливого вмісту іншою «довіреної стороною», яка також не називається.

Інцидент став показовим для Canonical. Продукт Snapcraft, а також проект Snap в ширшому сенсі – це смілива спроба компанії змінити управління пакетами всієї екосистеми Linux. Canonical повинна переконувати людей в своєму баченні тієї чи іншої проблеми і вселяти їм довіру.

Тому Canonical підійшла до поточного інциденту з максимальною прозорістю. Вона не тільки визнала існуючу проблему, а й показала, як оберігає цілісність магазину додатків Snapcraft, висловлюючи своє ставлення до кріптоджекінгу, який навряд чи може вважатися законною формою монетизації.

У своїй заяві Canonical піднімає питання про ступінь правомірності дій видавця, відзначаючи, що даний вид кріптовалютного майнінгу формально не можна назвати незаконним. Компанія каже, що цей аргумент був висунутий самим видавцем. Кріптоджекінг, за словами компанії, – це бізнес, більше не пов’язаний тільки з порно і торрент-сайтами.

Кілька місяців тому популярний сайт альтернативних новин Salon заявив, що буде використовувати кріптоджекінг, щоб заробити на тих відвідувачах, у яких встановлені блокуючі рекламу розширення. У міру дозрівання ринку криптовалют кріптоджекінг, схоже, знаходить все більше прихильників.

Однак компанія Canonical відхилила цей аргумент, зазначивши, що користувачі, які завантажили софт, не були поінформовані про те, що він переслідує подвійну мету.

 

Check Also

Microsoft видалив вісім безкоштовних додатків, націлених на прихований майнінг, з Microsoft Store

Американська корпорація програмного забезпечення Microsoft видалила вісім додатків Windows 10 зі свого офіційного магазину додатків …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *