Monday , 21 January 2019

Платіжний процесор Stripe припиняє підтримку Bitcoin

Ірландський платіжний онлайн процесор Stripe оголосив у вівторок, що він припинить приймати біткоін-платежі за станом на 23 квітня 2018 року. Компанія посилається на розмір блоку, повільний час підтвердження транзакцій і високу плату в якості причин зміни. Stripe став першим великим процесором, який почав приймати біткоіни ще в 2014 році.

Менеджер по продуктах компанії Том Карло підкреслює, що компанія буде продовжувати уважно стежити за монетами і платформами, які з’являються і можуть зробити бізнес на основі блокчейна життєздатним. Він особливо відмічає Lightning Network, Ethereum і OmiseGO, як перспективні проекти.

Том Карло пояснив причини, що викликали прийняття такого рішення:

«Ми сподівалися на те, що Bitcoin може стати універсальним децентралізованим субстратом для онлайн-транзакцій і допомогти нашим клієнтам здійснювати покупки в місцях з меншим ступенем проникнення кредитних карт або використовуватися у випадках, коли плата за кредитні карти була непомірно високою. За минулий рік або два, оскільки обмеження розміру блоку були досягнуті, біткоін розвинувся в якості активу більше, ніж засіб обміну ».

Карло вказує на поточну волатильність біткоіна, зазначивши, що до моменту підтвердження транзакції значення BTC в доларах вже змінилося, як це часто відбувається. Це пов’язано з тим, що «для звичайної транзакції з біткоін стягується плата в розмірі десятків доларів США, що робить біткоін транзакції такими ж дорогими, як і банківські».

Ще в 2014 році Stripe говорили, що «біткоін має величезний потенціал. як спосіб перенесення цінності. На сьогодні дивно складно перевести гроші, і досвід оплати чогось онлайн – це всього лише єдина частина Інтернету, яка не змінилася різко за останні двадцять років … ми вже можемо спостерігати форму потенційного впливу біткоіна і інших криптовалют. Якщо все буде зроблено правильно, життя буде набагато краще для мільярдів людей».

Залишаючи сторону Біткоіна

В кінці минулого року Bloomberg показав, що з 500 найбільших компаній в світі тільки три приймали біткоіни в якості оплати.

Проблеми з масштабуванням, часом транзакцій і тарифами не тільки впливають на роздрібний бізнес. Альткоіни також відступають від мережі біткоін. Storj, децентралізована платформа хмарних сховищ на основі блокчейна, оголосила минулої весни про перехід до блокчейну Ethereum. Вартість їх токена збільшилася на 400% незабаром після міграції.

Стає все більш очевидним, що якщо біткоін хоче зберегти перше місце в якості найціннішої криптовалюти в світі, необхідно щось змінити. Справа в тому, що його більше не вважають простим способом оплати. Він став засобом збереження вартості в більшій мірі, ніж засобом оплати.

Страх перед посиленням державного регулювання і поширенням схем пірамід, безумовно, винен в недавньому різкому падінні криптовалютних оцінок. Проте, до тих пір, поки не будуть створені правильні рішення щодо масштабування і сумісності, біткоін і інші криптовалюти можуть в кінцевому підсумку припадати пилом на полицях.

Ця думка, поділювана багатьма в просторі, включаючи самого Роджера Вера. Вер підтримує Bitcoin Cash як майбутнього лідера криптовалют. Він вважає, що це набагато дешевша і швидша альтернатива біткоіну, і що компанії будуть набагато більш схильні приймати її в якості варіанту оплати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *