Friday , 22 March 2019

Податкова служба Ізраїлю вважає Bitcoin оподатковуваним активом

Минулого тижня, Податкова служба Ізраїлю представила свій проект [PDF], пропонуючий оподаткування віртуальних валют, які вважаються “активами”. Також підкреслюється заява Банку Ізраїлю – центрального банку країни – який не розглядає Bitcoin або віртуальні валюти, як іноземну валюту, і, отже, вони будуть обкладатися податком у відповідності з діючими ставками фіксованого податку.

Згідно з цим документом, Bitcoin буде розглядатися відповідно до Декрету про податок на прибуток, як «активи» і їх продаж буде обкладатися податком як продаж “власності”. Доходи від їх продажу будуть класифікуватися як дохід від капіталу і дохід від приросту капіталу, і  будуть обкладатися податком у відповідності з фіксованими ставками податків.

Крім того, доходи фізичних осіб, що працюють в Bitcoin торгівлі або майнінгу будуть обкладатися податком в бізнес-податкових ставках.

Грубо кажучи, проект пропонує політику, яка в кінцевому рахунку може виявитися перешкодою до прийняття Bitcoin і використання його серед фізичних та юридичних осіб в Ізраїлі.

Наприклад, окремі користувачі будуть зобов’язані платити податок країни на приріст капіталу в розмірі 25% кожного разу, коли вони продають Bitcoin. Обміни і підприємства, які торгують віртуальними валютами будуть зобов’язані стягувати 17% ПДВ зі своїх клієнтів.

Крім податкових недоліків, компанії будуть відмовлятися від прийому платежів Bitcoin в якості розрахунків за послуги. Як наголошується в доповіді, відсутність у Bitcoin статусу «валюти» означає, що компанії, які отримують платежі криптовалютою повинні будуть класифікувати їх як «бартер».

Відповідно до заяв податкової служби, проект є результатом повторних запитів від кріптовалютної спільноти в Ізраїлі про податковий статус криптовалют. В даний час немає інформації про те, якщо або коли пропоновані податкові принципи даного проекту могли б бути реалізовані урядом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *