Sunday , 24 March 2019

Порівняння Криптовалют і Інших Класів Активів

Що таке криптовалюти? Чи є вони фінансовими активами, валютами, товарами або чимось абсолютно новим? Біткоін і інші криптовалюти кидають виклик простій категоризації, оскільки в минулому році вони увірвалися в суспільну свідомість, викликавши напружену дискусію про те, як вони повинні вписуватися в портфель середнього інвестора, і чи повинні взагалі вписуватися.

Команда з Bloomberg Юе Цю, Юстина Лі і Адріан Леунг вирішили розібратися в цьому питанні. Неймовірне зростання ціни біткоіну сприло інтересу, хоча недавні події, звичайно, не є гарантією майбутніх результатів. Аналіз останніх 16 місяців діяльності в сфері цифрових валют дозволяє пролити світло на те, чого можна очікувати, якщо ви вирішуєте холдити біткоін незважаючи на страх, невизначеність і сумніви.

Дикі коливання вартості

Перший пункт – не сюрприз для тих, хто бачив коливання біткоіну – волатильність ринку і криптовалюти йдуть рука об руку. Така нестабільність хороша, коли активи зростають, але буває страшно, коли ринок розгортається на південь – і це одна з причин, чому інвестори вимагають високу прибутковість від волатильних класів активів.

Джерело: Bloomberg

За останні 16 місяців в криптовалютах були більші коливання, ніж в акціях, облігаціях, сировинних товарах і традиційних валютах. На ринку було всього кілька настільки ж різких в своїх рухах акцій, це Steinhoff International Holdings NV – південноафриканська компанія зі скандалом в бухгалтерському відділі і облігації банку Открытие – одержувачем найбільшої в історії фінансової допомоги від держави.

Крайня волатильність – це, мабуть, найбільший аргумент проти криптовалют в цілому, це те, що відрізняє їх від долара або євро. Одним з основних правил хорошої валюти є те, що вона повинна надавати користувачам стабільний запас вартості. Ніхто не буде витрачати біткоіни на бакалію сьогодні, якби вважав, що вартість криптовалюти може злетіти завтра, або не візьме зарплату в біткоін, якщо буде вважати, що він завтра завалиться.

У порівнянні з акціями або облігаціями торговельна активність і ринкова капіталізація в криптовалютах дуже зосереджені в невеликій групі гравців. Хоча біткоін останнім часом займає все меншу частину ринку, але зростання альткоінов все ще не впливає на його високу ціну.

Ринкова ціна популярних акцій розподілена більш-менш рівномірно:

Джерело: Bloomberg

Біткоін ж домінує на кріпторинку як в позиціях обсягу торгів, так і ринкової вартості. Ліквідність різко падає для альткоінов.

Джерело: Bloomberg

Ще одна особливість для альткоінов – продати їх може бути складніше, ніж здається. За словами Девіда Дрейка, засновника LDJ Capital, який інвестує в криптовалюти, купувати альткоіни варто тільки якщо розглядати це як венчурне інвестування, а це часто пов’язано з довгостроковими вкладеннями.

Як активи впливають один на одного

Керуючі активами можуть передбачити, як рух на одному ринку вплине на ціни в іншому, тому що більшість акцій, облігацій, товарів і валют тісно взаємопов’язані. Деякі інвестиції (наприклад, американські і європейські акції) характеризуються одночасним зростанням і падінням, тоді як ризикові активи (облігації ринків, що формуються) і тихі гавані (золото, ієна) зазвичай рухаються в протилежних напрямках. Деякі активи самостійні і не пов’язані з іншими в своїй поведінці. Інвестування в портфель активів, які ведуть себе по-різному, може допомогти зменшити ризик, з яким стикаються інвестори.

У криптовалютах слабкі зв’язки з іншими класами активів. Це може змінитися, якщо більше інституційних інвесторів, таких як банки і хедж-фонди, почнуть купувати кріптовалютні токени, але поки що криптовалюти в основному просто рухаються одна за одною.

Проте, на цьому ринку сьогодні набагато більше активності, ніж рік тому.

«Актив в 400 мільярдів доларів, не буде довгий час ігноруватися», – сказав минулого тижня Bloomberg TV головний виконавчий директор чеського фонду хеджування Pantera Capital Management Ден Морхед (Dan Morehead).

Будьте першим

Це перевірена часом стратегія на фондовому ринку: прив’язка акцій компанії до її первісного публічного розміщення в надії отримати швидкий виграш, як тільки акції почнуть торгуватися. У ICO, де пропонуються цифрові токени, а не акції, відбувається аналогічна динаміка.

За оцінками CoinDesk, ICO зібрали для запуску блокчейн-стартапів майже $ 13 млрд.

Варто також відзначити, що якість ICO сильно варіюється, діапазон зборів набагато ширше, ніж при IPO IT-компаній, а вартість більшості великих токенів сильно виросла за короткий проміжок часу. У зв’язку з цим уряди в усьому світі посилюють за ними контроль.

Важливо пам’ятати, що, як і на будь-якому ринку, історія розвитку криптовалюти в кращому випадку лише приблизно вказує на те, що чекає на них в майбутньому.

Оскільки регулятори починають приділяти їм більше уваги, а хайп навколо біткоіну і альткоінів зникає, цілком можливо, що недавня розпродаж віщує більш складні часи. Або, можливо, це просто незначний епізод перед наступним великим підйомом.

About Golaya Alexa

Check Also

tZERO Exchange в червні запустить додаток для торгівлі біткоінами

До сих пір токени безпеки були пріоритетом стартапу, але цього літа tZERO планує запустити власний …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *