Monday , 24 September 2018

Порівняння Криптовалют і Інших Класів Активів

Що таке криптовалюти? Чи є вони фінансовими активами, валютами, товарами або чимось абсолютно новим? Біткоін і інші криптовалюти кидають виклик простій категоризації, оскільки в минулому році вони увірвалися в суспільну свідомість, викликавши напружену дискусію про те, як вони повинні вписуватися в портфель середнього інвестора, і чи повинні взагалі вписуватися.

Команда з Bloomberg Юе Цю, Юстина Лі і Адріан Леунг вирішили розібратися в цьому питанні. Неймовірне зростання ціни біткоіну сприло інтересу, хоча недавні події, звичайно, не є гарантією майбутніх результатів. Аналіз останніх 16 місяців діяльності в сфері цифрових валют дозволяє пролити світло на те, чого можна очікувати, якщо ви вирішуєте холдити біткоін незважаючи на страх, невизначеність і сумніви.

Дикі коливання вартості

Перший пункт – не сюрприз для тих, хто бачив коливання біткоіну – волатильність ринку і криптовалюти йдуть рука об руку. Така нестабільність хороша, коли активи зростають, але буває страшно, коли ринок розгортається на південь – і це одна з причин, чому інвестори вимагають високу прибутковість від волатильних класів активів.

Джерело: Bloomberg

За останні 16 місяців в криптовалютах були більші коливання, ніж в акціях, облігаціях, сировинних товарах і традиційних валютах. На ринку було всього кілька настільки ж різких в своїх рухах акцій, це Steinhoff International Holdings NV – південноафриканська компанія зі скандалом в бухгалтерському відділі і облігації банку Открытие – одержувачем найбільшої в історії фінансової допомоги від держави.

Крайня волатильність – це, мабуть, найбільший аргумент проти криптовалют в цілому, це те, що відрізняє їх від долара або євро. Одним з основних правил хорошої валюти є те, що вона повинна надавати користувачам стабільний запас вартості. Ніхто не буде витрачати біткоіни на бакалію сьогодні, якби вважав, що вартість криптовалюти може злетіти завтра, або не візьме зарплату в біткоін, якщо буде вважати, що він завтра завалиться.

У порівнянні з акціями або облігаціями торговельна активність і ринкова капіталізація в криптовалютах дуже зосереджені в невеликій групі гравців. Хоча біткоін останнім часом займає все меншу частину ринку, але зростання альткоінов все ще не впливає на його високу ціну.

Ринкова ціна популярних акцій розподілена більш-менш рівномірно:

Джерело: Bloomberg

Біткоін ж домінує на кріпторинку як в позиціях обсягу торгів, так і ринкової вартості. Ліквідність різко падає для альткоінов.

Джерело: Bloomberg

Ще одна особливість для альткоінов – продати їх може бути складніше, ніж здається. За словами Девіда Дрейка, засновника LDJ Capital, який інвестує в криптовалюти, купувати альткоіни варто тільки якщо розглядати це як венчурне інвестування, а це часто пов’язано з довгостроковими вкладеннями.

Як активи впливають один на одного

Керуючі активами можуть передбачити, як рух на одному ринку вплине на ціни в іншому, тому що більшість акцій, облігацій, товарів і валют тісно взаємопов’язані. Деякі інвестиції (наприклад, американські і європейські акції) характеризуються одночасним зростанням і падінням, тоді як ризикові активи (облігації ринків, що формуються) і тихі гавані (золото, ієна) зазвичай рухаються в протилежних напрямках. Деякі активи самостійні і не пов’язані з іншими в своїй поведінці. Інвестування в портфель активів, які ведуть себе по-різному, може допомогти зменшити ризик, з яким стикаються інвестори.

У криптовалютах слабкі зв’язки з іншими класами активів. Це може змінитися, якщо більше інституційних інвесторів, таких як банки і хедж-фонди, почнуть купувати кріптовалютні токени, але поки що криптовалюти в основному просто рухаються одна за одною.

Проте, на цьому ринку сьогодні набагато більше активності, ніж рік тому.

«Актив в 400 мільярдів доларів, не буде довгий час ігноруватися», – сказав минулого тижня Bloomberg TV головний виконавчий директор чеського фонду хеджування Pantera Capital Management Ден Морхед (Dan Morehead).

Будьте першим

Це перевірена часом стратегія на фондовому ринку: прив’язка акцій компанії до її первісного публічного розміщення в надії отримати швидкий виграш, як тільки акції почнуть торгуватися. У ICO, де пропонуються цифрові токени, а не акції, відбувається аналогічна динаміка.

За оцінками CoinDesk, ICO зібрали для запуску блокчейн-стартапів майже $ 13 млрд.

Варто також відзначити, що якість ICO сильно варіюється, діапазон зборів набагато ширше, ніж при IPO IT-компаній, а вартість більшості великих токенів сильно виросла за короткий проміжок часу. У зв’язку з цим уряди в усьому світі посилюють за ними контроль.

Важливо пам’ятати, що, як і на будь-якому ринку, історія розвитку криптовалюти в кращому випадку лише приблизно вказує на те, що чекає на них в майбутньому.

Оскільки регулятори починають приділяти їм більше уваги, а хайп навколо біткоіну і альткоінів зникає, цілком можливо, що недавня розпродаж віщує більш складні часи. Або, можливо, це просто незначний епізод перед наступним великим підйомом.

About Golaya Alexa

Check Also

Криптовалютне співтовариство обговорює вразливість Bitcoin Core і «Примусове оновлення»

Нещодавно виправлена ​​уразливість в Bitcoin Core була набагато серйознішою, ніж спочатку передбачалося, повідомили розробники в …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *