Saturday , 20 October 2018

Президент Білорусі може підписати указ про легалізацію криптовалют

Очікується, що президент Білорусі підпише проект декрету про Парк високих технологій Білорусі, який буде легалізувати криптовалюти. Якщо закон буде прийнятий, то для поширення будуть схвалені криптовалюти і первинні пропозиції монет (ICO). Крім того, біржі зможуть торгувати рублями за криптовалюти, ICO можуть бути використані для фінансування, а майнінг буде дозволений законом в Білорусі.

У 2005 році президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ про початок ініціативи зі створення спеціальної економічної зони, орієнтованої на IT, подібної Силіконової долини в США. Зона називається Парком високих технологій (ПВТ). Це єдине місце в країні, якому систематично забезпечуються податкові пільги. Наприклад, резиденти ПВТ звільняються від прибуткового податку, податку на додану вартість, земельного податку та податку на майно.

Влітку цього року був підготовлений указ про сприяння притоку міжнародних інвестицій і впровадження нових технологій і інновацій в ПВТ. Цей проект указу, який вже був представлений Лукашенко для підписання, включає положення про криптовалюти і ICO на законодавчому рівні.

Згідно з місцевими новинами Tut By Media:

«Указ передбачає введення в цивільний оборот криптовалют і токенів на основі технології блокчейн. Пропонується всеосяжне правове регулювання, з тим щоб резиденти ПВТ могли надавати послуги криптообміну, залучати фінансування через ICO, [і] використовувати криптовалюти і токени в цивільному обігу».

У декреті будуть введені «в юридичне поле не тільки криптовалюти, а й діяльність так званих майнерів», – йдеться в публікації, зазначивши, що після цього «можливо буде законно створити основні криптовалютні майнінг центри в Білорусі». З огляду на надлишок і низьку вартість електроенергії в країні, експерти вважають, що крипто майнінг «створить додатковий попит на електроенергію в масштабах всієї країни», – повідомила новинна стрічка.

«Очікується, що в Білорусі буде система обміну реальних грошей на криптовалюти, і фактично, такі обмінні пункти будуть легалізовані», – сказав на цьому тижні в прес-центрі «Супутник» глава цифрового банку «Пріорбанк» Сергій Лазюк. Пріорбанк є найбільшим приватним банком в Білорусі. Він додав, що «Республіка стане однією з провідних країн світу в плані розвитку криптовалют».

Ігор Мамоненко, генеральний директор провідної білоруської ІТ-холдингової компанії Belhard Group, прокоментував легалізацію криптовалют в країні. У публікації цитується, що він говорить:

«Необхідна максимальна легалізація … Існуючі закони не забороняють таку діяльність безпосередньо, але необхідно реформувати законодавство, щоб воно захищало всіх учасників».

Наближається відкриття Crypto Exchange

У Білорусі також буде свій перший централізований криптообмін. Запущена навесні наступного року ця біржа стане першою на території Митного союзу (Росія, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Киргизстан) », – повідомляється в російській газеті« Російська газета ». Згідно веб-сайту біржі, exrate.by, це буде:

«Перший централізований обмін криптовалютами з можливістю введення і виведення фінансових коштів … Крім стандартних обмінних і торгових операцій, на біржу буде додана можливість обміну білоруських рублів».

«Указ про ПВТ внесе деякі законодавчі зміни», – цитує Лазюка місцевий новинний центр Ej.by. Підкресливши, що це питання все ще знаходиться на розгляді, він сказав, що в Білорусі очікується легалізація обміну криптовалютами. «Будь-які люди зможуть обмінювати білоруські рублі,  не на долари і євро, а на криптовалюти», – йдеться в публікації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *