Monday , 22 April 2019

Проект закону пропонує податкові пільги для криптовалютних підприємств в Україні

Український законодавець Юрій Дерев’янко, один з лідерів партії «Рух нових сил», висунув нову пропозицію, щоб звільнити криптовалютні підприємства від оподаткування протягом принаймні десятиліття. У цьому місяці законопроект 9083-1 пройшов через ряд важливих парламентських комітетів, в тому числі відповідальних за бюджетні питання, фінансову політику, митні правила та європейську інтеграцію.

У разі прийняття, пропоноване законодавство призведе до поправок до Податкового кодексу України. Це забезпечило б податкові пільги по прибутку, отриманого від усіх криптовалютних транзакцій. Як корпоративні компанії, так і приватні особи, які мають справу з криптовалютами, зможуть скористатися податковим мораторієм до 31 грудня 2029 року. Імпорт і продаж устаткування, призначеного виключно для майнінгу, також будуть звільнені від ПДВ.

Крім того, в законопроекті вводиться ряд нових юридичних термінів, що відносяться до віртуальних активів і блокчейн технологій. Криптовалюти були визначені як нематеріальні цифрові активи, право на володіння якими записано в розподілених реєстрах. У законопроекті майнінг криптовалюти описується як обробка даних, пов’язана з обслуговуванням розподілених реєстрів, яка потім винагороджується цифровими активами.

Дерев’янко вважає, що ставка податку 0 відсотків буде стимулювати розвиток криптовалютного ринку в Україні і відкриє двері для нових інвестицій. Він сказав, що це створить умови для того, щоб криптовалютна індустрія стала критичним елементом економіки країни. «Я вважаю, що необхідно ввести 10-річний податковий мораторій в криптопросторі. Ми повинні раціоналізувати і легалізувати цей величезний сектор, який стане двигуном нової економіки », – сказав він, цитують українські та російські ЗМІ.

Безліч пропозицій, немає рішень

Законопроект був оголошений в якості альтернативи іншому проекту, представленому колегою Дерев’янко Олексієм Мушаком, членом партії «Солідарність» президента Петра Порошенка. Законопроект 9083, який був представлений у вересні, також спрямований на внесення поправок до Податкового кодексу України для надання податкових пільг для криптоіндустріі. Згідно з цією пропозицією, прибуток від операцій, пов’язаних з криптовалютами і іншими цифровими активами, буде обкладатися пільговою ставкою податку в розмірі 5 відсотків до кінця 2023 року. Починаючи з 1 січня 2024 року фізичні та юридичні особи повинні будуть заплатити 18 відсоткової ставки податку на прибуток від таких операцій.

Незважаючи на численні законодавчі пропозиції, а також заклики урядовців і представників галузі, криптовалютний ринок України залишається в значній мірі нерегульованим. Три законопроекти, що стосуються основних проблем регулювання, були подані в парламент з жовтня минулого року, але ніякого реального прогресу в їх прийнятті не було, принаймні, до сих пір. У серпні 2018 року Верховна Рада заявила, що законодавство, яке визнає криптовалюти в якості фінансових активів, буде прийнято в якийсь момент в цьому році або не пізніше 2019 року. За відсутності чітких вказівок щодо оподаткування заступник міністра фінансів нещодавно порадив українцям виплатити 19,5% прибуткового податку на прибуток від криптовалютних угод.

У липні Рада з фінансової стабільності України затвердила нову нормативну концепцію для криптовалютного сектора. Члени Ради, в тому числі представники Національного банку, Міністерства фінансів, Фонду гарантування вкладів, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Національної комісії ринку фінансових послуг, підтвердили свою готовність працювати з законодавцями в Раді з метою прийняття всеосяжної правової основи, яка забезпечить прозорі відносини між криптовалютнимі інвесторами, іншими зацікавленими сторонами і урядом в Києві.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *