Sunday , 26 May 2019

Розробник Bitcoin опублікував дві пропозиції для софтфорка Taproot

6 травня, розробник Bitcoin (BTC) Пітер Уїлль (Pieter Wuille) представив 6 пропозицій по GitHub для софтфорка Taproot, які можуть виявитися основою для можливого поновлення криптовалюти.

Дві пропозиції, представлені біткоін розробникам, описують Taproot, зміну коду, призначену для підвищення конфіденційності біткоіна. Очікується, що Taproot буде поставлений разом з оновленням під назвою Schnorr, в довгоочікуваному розробниками софтфорку, і буде націлений на поліпшення конфіденційності і масштабованості біткоіна.

Розробники довго думали про те, як організувати це конкретне оновлення. За минулі роки в біткоін був внесений ряд змін, і, оскільки вони всі пов’язані, має сенс реалізувати їх разом. Це включає Merkelized Abstract Syntax Trees (MAST), додавання, поліпшені смарт-контракти на біткоін, підписи Schnorr, які додають ще один спосіб підписувати транзакції біткоін, і Taproot, який додає ще більшу конфіденційність.

Ця пара пропозицій Taproot, доступних на Github, є ще одним сигналом, що частини для такого переходу нарешті починають збиратися разом.

Важливо, щоб ці технічні подробиці стали загальнодоступними, тому що більше розробників в співтоваристві можуть подивитися на них і визначитися, чи згодні вони зі змінами. Якщо спільнота погодиться з тим, що ці зміни є правильними, то вони зможуть нарешті вступити в силу.

Передбачається, що оновлення буде менш спірним, ніж минулий сотфорк Bitcoin, який активізував Segregated Witness (SegWit). Наприклад, розробники Bitcoin cash, насправді дуже вітають Schnorr. Вони впроваджують схожі технології вже трохи більше тижня.

Для більш докладної інформації, перший BIP від ​​Уїлля описує «новий тип виведення SegWit версії 1, з правилами витрат, заснованими на сигнатурах Taproot, Schnorr і гілках Merkle».

BIP, в першу чергу, описує терміни і методологію, які будуть використовуватися для наступного оновлення, і буде включати в себе популярні поновлення Taproot і Schnorr, які будуть розгорнуті, при цьому «не додаючи ніяких нових суворих припущень щодо безпеки і не об’єднуючи в пропозиції будь-які функціональні можливості, які можуть бути просто здійснені самостійно», – писав Уїлль.

У той час як другий BIP описує «семантику вихідної системи сценаріїв під bip-taproot».

У своєму електронному листі Уїлль додав, що BIP-пропозиції включають в себе пропозиції Schnorr, MAST і Taproot, але в цей раз, ймовірно, не вдасться реалізувати ще одну довгоочікувану функцію:

«Хоча існує безліч інших ідей, не всі включені в оновлення. В тому числі, кілька ідей, які можуть бути реалізовані окремо без втрати ефективності. Одна з таких ідей – це спосіб інтеграції SIGHASH_NOINPUT, над яким ми працюємо як над незалежною пропозицією».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *