Thursday , 17 January 2019

Росія не має наміру легалізувати криптовалютні платежі

Комітет Держдуми з держбудівництва планував сьогодні провести перше читання поправок до цивільного кодексу країни, що відносяться до цифрової валюти, але не очікується, що цифрова валюта стане законним методом оплати, повідомляють «Известия», новинний портал Міністерства інформаційних технологій.

Законопроект, який планує підтримати Комітет Держдуми з держбудівництва, створить правову базу для обороту цифрових прав, здійснення і виконання угод з ними, пояснив «Известиям» Павло Крашенінніков.

Тим часом експерти вважають, що криптовалюта є «багатообіцяючим» суб’єктом, що робить доцільним включення її в юридичну арену країни.

Проект поправок до Цивільного кодексу був внесений до Держдуми спікером В’ячеславом Володіним і главою комітету з держбудівництва Павлом Крашенінніковим ( «Єдина Росія») в березні 2018 року.

Раніше президент Володимир Путін доручив уряду і Центробанку визначити статус криптовалюти: при всіх ризиках необхідно використовувати переваги нових технологічних рішень в банківській сфері, зазначив він.

Посадові особи вважають, що закон усуне ризики використання цифрових об’єктів з метою виведення активів в нерегульоване цифрове середовище, завдяки чому доходи отримані злочинним шляхом можуть бути легалізовані.

Через відсутність регламентації ринку криптовалют і токенів, учасники угод з ними можуть виявитися незахищеними.

У той час, як цифрова валюта не стає юридичним методом платежу, з цього законопроекту випливає, що в майбутньому такі валюти будуть використовуватися в якості оплати «в контрольованих обсягах». Умови будуть згодом встановлені окремим законом, розробленим за участю Центробанку, Мінфіну і Мінекономрозвитку.

Законопроект прирівнює цифрове підтвердження ідентифікованого користувача до його письмової згоди, яка виступає в якості засобу підписання «смарт-контрактів». Угода вважається завершеною після підписання і може бути оскаржена тільки в разі втручання третьої сторони в дію комп’ютерної програми.

Законопроект також узаконює обробку і збір великого обсягу інформації.

Юридичному відділу Державної Думи рекомендується використовувати поняття «криптовалюта» і «токен», а не «цифрові гроші» і «цифрове право» на основі термінів, які використовуються на практиці.

У законопроекті не розглядаються всі директиви президента, але в ньому представлені умови для подальшого регулювання галузі цифрової валюти, сказав Ігор Судець, директор освітньої програми «Блокчейн для юристів» РЕУ імені Плеханова.

«Важливо, щоб криптовалюта і токени були включені в правове поле РФ. З одного боку, це можливості, які ми не маємо права втрачати. З іншого боку, поки вони поза правовим полем, з їх допомогою можна давати хабарі, відводити гроші при банкрутстві, платити чорні зарплати і просто їх викрадати – за це нічого не буде, »- підкреслив він.

Експерт вважає, що якщо криптовалюта не буде легалізована в тій чи іншій формі, Росія втратить можливість вийти з тіні і консолідувати ряд серйозних фінансових потоків на своїй території.

Олена Цатурян, юрисконсульт груп KSC, заявила, що регулювання криптовалют має бути позитивною подією. В Японії криптовалюти отримали деякий правовий статус як інструмент оплати, тоді як Європейський союз визнав біткоін валютою для цілей оподаткування.

За її словами, Росія не може самоусунутися від вирішення питання щодо визначення правової природи криптовалюти. Вона сказала, що це «суперечлива ситуація», коли держава не визнає біткоін, але доходи від операцій з цифровою валютою оподатковуються. За її словами, цифрова валюта повинна вводитися в обіг.

Законопроект планується розглянути на пленарному засіданні на наступному тижні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *