Saturday , 20 October 2018

Росія представить законопроект про регулювання біткоін і ICO наступного тижня

Виступаючи сьогодні перед журналістами, член парламенту Анатолій Аксаков розповів подробиці майбутнього законопроекту про регулювання криптовалют і ICO, над яким в даний час працює центральний банк Росії і міністерство фінансів. Цей законопроект буде представлений 28 грудня.

Аксаков, який, зокрема, є президентом асоціації регіональних банків Росії і головою Комітету Державної Думи з фінансових ринків, натякнув, що в законопроекті будуть розглянуті всі криптовалюти як «інше майно» поряд з можливими обмеженнями щодо інвестицій в ICO.

У заявах, отриманих від російського державного агентства новин РІА, Аксаков заявив:

«Криптовалюта досі визначається як« інше майно ». На сьогоднішній день зустріч [серед регуляторів і влади] проводиться в невеликому колі. Перед поданням законопроекту буде проведена остаточна оцінка. Як би вони не називалися біткоіни або ether, всі криптовалюти будуть розглядатися як інше майно ».

Хоча офіційно було підтверджено, що законопроект буде представлений Державній Думі, нижній палаті російського парламенту, 28 грудня, підкреслюється, що прийняття законопроекту очікується тільки в кінці березня 2018 року.

Банківський чиновник підкреслив, що в законопроекті буде приділятися пріоритетна увага захисту роздрібних інвесторів, в тому числі вже «ошуканих» в прийнятті криптовалют.

Він заявив:

«Проблема в тому, що у нас вже багато людей, які придбали криптовалюти, і їх обдурили. Для того, щоб це працювало, необхідно прийняти закон, щоб максимально захистити користувачів ».

Ні ПДВ?

Цікаво, що глава комітету з фінансових ринків в Державній Думі також припустив, що криптовалюти не повинні обкладатися податком на додану вартість (ПДВ).

Він стверджував, що це майно є фінансовим інструментом, фінансовим активом, відповідно, його обіг не повинен обкладатися податком на додану вартість.

Обмеження для інвесторів ICO

Спираючись на фінансування, пов’язане з ICO, Аксаков підтвердив конкретний підхід до регулювання, який буде обговорюватися і перевизначатися в найближчі дні.

Він постановив:

«ICO розглядається як елемент краудфандінга, і підхід полягає в тому, що інвестори повинні бути обмежені в обсязі, який вони інвестують».

Після довгих років жорсткої позиції проти криптовалют, коли російське міністерство фінансів прагнуло прийняти законопроекти, які забороняють використання криптовалют, аж до тюремного ув’язнення, влада країни в даний час швидко відстежує нормативну базу після мандата президента Росії Володимира Путіна. Події відбуваються в той час, коли Путін також наказав московській політичній і впливовій еліті почати роботу над «кріпторублем» національною криптовалютою Росії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *