Monday , 22 April 2019

Росія приймає рішення про блокування додатка Telegram

Таганський районний суд підтримав позов Роскомнадзора про обмеження доступу до Telegram на території Росії і погодився з клопотанням відомства про негайне блокування месенджера, 13 квітня, всього через кілька тижнів після того, як проект залучив $ 1,7 млрд. через ICO, з метою підтримки розробки власної платформи Blockchain.

Telegram, який налічує понад 200 мільйонів користувачів по всьому світу, особливо популярний серед російської еліти. І опозиційні політики, і кремлівські чиновники використовують його, щоб залишатися на зв’язку, а інсайдери публікують анонімну інформацію різної надійності із залів влади.

Постанова слідує за місяцями битв між Telegram і Роскомнадзором, російським телекомунікаційним «сторожовим псом». Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ) хоче отримати доступ до приватних даних користувачів  з Telegram за допомогою обміну ключами шифрування, але Telegram відмовився виконати вимогу навіть після рішення суду.

Російське інформаційне агентство ТАСС повідомляє, що служба повідомлень буде «негайно заблокована» після останнього рішення суду, і заборона буде діяти до тих пір, поки Telegram не надасть ключі шифрування ФСБ. Незрозуміло, наскільки скоро заборона буде приведена в дію. The Financial Times повідомляє, що заборона, ймовірно, відбудеться, як тільки Telegram вичерпає процес подачі апеляції протягом наступного місяця.

У 2016 році в Росії було введено суворі закони про боротьбу з тероризмом, які вимагали від месенджерів надання владі можливості розшифрувати повідомлення. Telegram заперечує ці закони. Засновник і генеральний директор Telegram Павло Дуров відповів на заборону повідомленням про непокору служби.

«У Telegram ми маємо розкіш не піклуватися про потоки доходів або продажі реклами. Конфіденційність не продається, і права людини не повинні бути скомпрометовані через страх або жадібність ».

Представники месенджера не прийшли в суд, оскільки напередодні Павло Дуров заборонив своїм юристам «легітимізувати відвертий фарс своєю присутністю».

В кінці березня 2018 року Telegram оголосив про рекордні 200 млн активних користувачів за попередній місяць. Близько 10 мільйонів користувачів Telegram знаходяться в Росії і, таким чином, підпадуть під заборону користування.

Незважаючи на велику користувацьку базу, служба повідомлень зіткнулася з низкою труднощів, після оголошення і запуску перших етапів свого ICO. Дві попередні продажі, в яких, за чутками, було залучено $ 1,7 млрд., отримали таку гласність, що безліч організованих афер з тих пір успішно обдурили нічого не підозрюючих користувачів з цифрових валютних фондів, незважаючи на те, що публічний ICO Telegram поки не запущений.

У той же час, в Росії кілька засобів масової інформації опублікували варіанти для користувачів, що дозволяють обійти блок, в тому числі за допомогою послуг VPN.

Аналогічним чином, незважаючи на те, що український уряд заблокував відому соціальну мережу Дурова VKontakte в травні 2017 року, користувачі продовжують користуватися нею через мобільний додаток.

Amnesty International у четвер критикувала справу уряду проти Telegram, як напад на свободу вираження.

«Намагаючись заблокувати додаток обміну повідомленнями Telegram, російська влада починає останню серію нападів на онлайн-свободу вираження в країні», – сказав Денис Кривошеєв, заступник директора з прав людини у Східній Європі та Центральній Азії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *