Friday , 19 April 2019

Росія розглядає можливість створення офшорних компаній для криптовалютної торгівлі

За даними «РІА Новини», Мінфін Росії запропонував створити офшорні компанії в Росії для торгівлі з криптовалютами. Ця пропозиція слідує за законопроектом, який нещодавно опублікувало міністерство по правовій базі криптовалют.

За словами заступника міністра фінансів Олексія Моісеєва, його міністерство «розглядає можливість реалізації організованих угод з криптовалютами на Русському і Октябрському островах», повідомляє ТАСС.

Октябрський – це річковий острів в Європейській Калінінградській області. Острів Русський є частиною міста Владивостока, недалеко від тихоокеанського узбережжя Японії. У листопаді минулого року компанія в Гонконгу оголосила, що планує створити крипто-майнінгову ферму на острові Русський.

Посилаючись на нещодавно опублікований законопроект під назвою «Про цифрові фінансові активи», Моісеєв сказав, що два острови розглядаються в законопроекті. Він уточнив, що можливість торгувати криптовалютами на острові Русський «обговорювалася з Міністерством Далекого Сходу», – згідно з «РІА Новини».

Моісеєв вважає, що «обмін криптовалюти на рублі і інші активи може бути дозволений на окремих територіях», – зазначив ТАСС і процитував його:

«Можливо, це не буде на загальній території, але в рамках особливих територій, таких як Вільний порт Владивосток, [де] вже є офшорний елемент, і тепер готується законопроект для Русського та Октябрського островів, де планується ще більш особливий режим».

Різні думки

Міністерство фінансів і Банк Росії до цих пір не домовилися про можливість обміну криптовалюти на рублі і інші активи.

Радник президента Росії з розвитку Інтернету Герман Клименко «критикував ідею Міністерства фінансів про створення офшорних компаній в Росії для торгівлі криптовалютами», – повідомила ТАСС. За його словами, з технічної точки зору немає ніякої різниці, де відбувається торгівля криптовалютами.

Клименко уточнив: «Це приблизно те ж, що легалізація майнінгу на певній території. Ви не можете довести, що він проводиться на певних сайтах або на певному обладнанні ». Крім того, він «вважає, що організація офшорних компаній не має економічного підґрунтя і не призведе до створення нових робочих місць». Далі він додав:

«Якщо ми рибалимо у Владивостоці, це зрозуміло, там є риба. Якби на російському острові була краща якість доступу в Інтернет і швидкий зв’язок з усім світом, ми б сказали, що для торгівлі криптовалютами це найважливіший фактор. Тоді це було б зрозуміло, а на даний момент в цьому немає сенсу».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *