Friday , 19 April 2019

Росія розробляє принципи регулювання ICO

Міністерство зв’язку і масових комунікацій Росії представило новий набір правил для регулювання ICO. Документ опублікований офіційним порталом regulation.gov.ru. Проект спрямований на регулювання продажу токенів і захист прав інвесторів. Він також визначає цифрові токени як «записи в розподіленій інформаційній системі, створені за допомогою криптографічних алгоритмів».

Компанії, які проводять ICO, повинні будуть гарантувати, що вони зможуть викупити свої токени за номінальною ціною, повідомляє «Комерсант». У постанові вказується, що стартапи повинні мати статутний капітал не менше 100 мільйонів рублів (> $ 1,7 мільйона). Фірми повинні будуть створити банківський рахунок в Росії і продавати свої токени тільки за рублі. Підприємства, що користуються перевагами зворотного вкладення через монети, повинні бути зареєстровані в Російській Федерації та ліцензовані для видпуска криптовалют. Вони також можуть подати заявку на спеціальну акредитацію Міністерства зв’язку на добровільних засадах. Вона буде надана терміном на п’ять років.

Згідно із законопроектом, компанії можуть використовувати кошти, які вони зібрали для фінансування тільки проектів, які гарантують їх здатність викуповувати токени. Іншими словами, гроші, які вони отримали, повинні бути інвестовані, як було обіцяно під час продажу. Дотримання цих зобов’язань буде контролюватися компаніями, найнятими міністерством.

Правила зазнали критики з боку представників криптовалютного сектора за те, що вони не охоплюють деякі важливі аспекти, пов’язані з ICO. У документі нічого не говориться про попередні продажі, які дають інвесторам можливість купувати токени за пільговими ставками. Також не згадується так званий варіант «блокування», який забороняє перепродаж монет за певний період.

Східна Європа отримує 22% коштів, залучених в ICO

Члени російської криптовалютної спільноти стверджують, що правила заходять занадто далеко і не синхронізовані з законодавством, прийнятим в Думі. «Мінкомзв’язку не повинно керувати цими фінансовими платформами», – сказав Арсеній Щельцін, виконавчий директор Російської асоціації криптовалют і блокчейна.

Законодавці завершують розробку законодавства, яке повинно регулювати крипто-пов’язані питання в Російській Федерації. За останні пару тижнів до Державної Думи були подані два законопроекти. Законопроект «Про цифрові фінансові активи» узаконює блокчейн технології, майнінг і початкові пропозиції монет. Ще один законопроект вносить зміни до Цивільного кодексу Росії, щоб ввести такі терміни, як «цифрові гроші» і захистити права криптовалютних інвесторів. Законопроекти повинні бути прийняті до початку літа, але зміни в податковому законодавстві, як очікується, будуть пізніше.

Критики також побоюються, що указ, підготований Міністерством зв’язку, змусить російські компанії організовувати ICO в інших місцях в більш сприятливих юрисдикціях. «Ми не бачили жодного ICO в Росії. Всі продажі токенів проводяться за кордоном », – сказав« Коммерсанту »Артем Інютін, керуючий партнер TMT Investments.

Дослідження, проведене East-West Digital News і ICO Bench, показує, що підприємства зі Східної Європи становили 17% від усіх первинних пропозицій монет і попередніх продажів в 2017 році, повідомляє Bitnovosti. Автори визначили 237 компаній з регіону, які залучили 22% коштів, залучених через ICO – не менше $ 1,2 млрд. 130 з цих підприємств прийшли з Російської Федерації, згідно з доповіддю «The Token Spring of Central & Eastern Europe».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *