Monday , 21 January 2019

Росія розробляє систему виявлення майнерів

Згідно з повідомленням «Ведомостей» за минулий тиждень, Міністерство зв’язку і масових комунікацій Росії розробляє систему виявлення криптовалютних майнерів в Росії, з метою їх оподаткування. У повідомленні говориться:

«Буде створена спеціальна система для виявлення майнерів – відповідно до структури поточного споживання і інтернет-трафіку, щоб зіставити пропускну здатність майнінг обладнання з об’ємом криптовалют, який майнер оголошує на криптообміннику».

Відповідно до публікації, дві людини, знайомі з цим питанням, підтвердили, що ця інформація включена до постанови про регулювання майнінгу, підготованої Міністерством зв’язку. Очікується, що законопроект буде представлений в Державну Думу до 1 лютого.

Це вже не перший раз, коли Росія вивчає способи виявлення майнерів. У жовтні голова Комітету Державної Думи з фінансових ринків Анатолій Аксаков зазначив можливість використання споживання електроенергії для відстеження крипто-майнерів.

Можливість реалізації цього методу відстеження

Міністерство енергетики вважає, що «технічно це можливо, але необхідно розуміти, що такі процеси і види діяльності повинні бути економічно доцільними», – повідомляє «РІА Новини». «Можливо, варто стежити тільки за великими вузлами, які забезпечують цю діяльність в промисловому масштабі», – пояснили в міністерстві.

Експерти сказали новинному виданню, що «головне питання полягає в тому, як влада буде відрізняти облікові записи споживачів, які заробляють криптовалюти від тих, хто дивиться телевізор або обігріває квартири».

«Виявлення майнерів за профілем їх енергоспоживання і інтернет-трафіку буде дуже складно реалізувати», – пояснив Андрій Коптєлов, директор Центру економічних досліджень Університету Синергії. «Практично неможливо відрізнити те, що споживає електрику, будь-то майнінг ферма або побутовий нагрівач, плюс можливості приватних віртуальних мереж дозволяють шифрувати трафік».

Податкові канікули, квоти на енергію і спеціальні тарифи

Підкреслюючи, що крипто-видобування буде обкладатися податком, РБК повідомив, що Міністерство зв’язку розглядає особливі переваги для майнерів:

«Для початку майнерам будуть надані два роки податкових канікул з обов’язковим урахуванням. Потім вони будуть зобов’язані платити податок на прибуток, але вони не будуть платити ПДВ ».

Однак, минулого тижня заступник міністра фінансів Олексій Моісеєв заявив журналістам, що його міністерство «не бачить необхідності в податкових канікулах для майнерів», повідомляє «РІА Новини».

Крім того, Міністерство зв’язку також планує надати майнерам «квоти на енергію і спеціальний тариф», – пояснює новинний канал.

Представник Міністерства енергетики був присутній на нараді, проведеній Міністерством зв’язку, на якій обговорювалося питання про регулювання криптовалютного майнінгу в Росії минулого тижня. «Поки ніхто не зміг пояснити, чому повинні бути спеціальні тарифи для майнерів», – сказано в повідомленні міністерства енергетики. «У Російській Федерації в даний час існуючі тарифи є одними з найнижчих в світі, що вже робить комп’ютерні об’єкти в Росії вельми привабливими», – заявила прес-служба міністерства.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *