Sunday , 26 May 2019

Росія і Іран розглядають використання криптовалюти для ухилення від санкцій США

Іран і Росія можуть використовувати криптовалюту як рішення для ухилення від західних фінансових санкцій та зниження залежності від долара США.

Президент США Дональд Трамп оголосив про вихід своєї країни з угоди щодо ядерної програми Ірану, і анонсував відновлення санкцій проти Тегерана. Про це американський лідер сказав під час виступу з Білого дому 8 травня. Це відбувається на тлі загальної фінансової кризи Ірану після того, як його валюта, ріал, знизилася до історичних мінімумів проти долара США. Росія також відчула на собі міжнародні санкції, введені Сполученими Штатами, Європейським союзом та низкою інших країн в останні роки після військової інтервенції Росії в Україну.

У спробі обійти комерційну торгівлю в доларах США і уникнути своєї залежності від глобальної міжбанківської системи, керованої SWIFT, Тегеран пропонує криптовалюту як рішення на переговорах на високому рівні з Москвою, говориться в звіті російського видання РБК з посиланням на новинне агентство Інтерфакс.

Парламентська комісія з економічних питань Ірану вже «зобов’язала Центральний банк Ірану приступити до розробки пропозицій щодо використання криптовалюти», – сказав голова економічного комітету парламенту Ірану Мохаммад Реза Поребрахімі.

«За останні рік-два використання криптовалюта стала важливою проблемою», – йдеться в офіційному повідомленні. «Це один з хороших способів обійти використання долара, а також замінити систему SWIFT», – додав він.

Чиновник зробив одкровення після зустрічі в Москві з Дмитром Мезенцевим, головою Комітету Ради Федерації з економічної політики.

Примітно, що Поребрахімі підтвердив, що він вже провів обговорення з Комітетом з економічної політики російського парламенту з доповіддю про те, що Іран «встановив співпрацю з Росією» з питання використання криптовалюти.

Як повідомлялося в лютому, міністр інформаційних і телекомунікаційних технологій Ірану Мохаммад Джавад Азарі Джахромі підтвердив зусилля держави по розробці державної криптовалюти, заснованої на технології blockchain. «Пілотна модель для огляду та затвердження буде представлена ​​банківській системі країни», – сказав тоді міністр, натякаючи на всенародне розгортання, якщо криптовалюта виявиться успішною.

Росія також працює над державною криптовалютою, крипторублем, за наказом Путіна.

На зустрічі з високопоставленими урядовими діячами економічний радник Путіна Сергій Глазьєв сказав чиновникам, що державна криптовалюта буде служити «корисним інструментом» для обходу санкцій.

Він додав:

«Ми зможемо врегулювати рахунки з нашими контрагентами по всьому світу, не враховуючи санкції.»

Повідомляється, що Росія активно бере участь в розробці «petro» Венесуели, першої в світі державної криптовалюти. Petro був вперше оголошений президентом Венесуели Мадуро в грудні в якості фінансового інструменту для ухилення від економічних санкцій під керівництвом США до його офіційного запуску в лютому. Кремлівські чиновники всіляко відкидали будь-які пропозиції про залучення в розвиток petro і заперечували підписання президентом Росії Володимиром Путіним угоди про допомогу Венесуелі в цьому питанні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *