Monday , 24 June 2019

Різкий стрибок ціни біткоіна на тлі відходу BitMEX в оффлайн: маніпулювання на біткоін ринку?

В результаті того, що кріптовалютний обмін BitMEX ініціював планове обслуговування 22 серпня, вартість біткоіна зросла на 4%, протягом цього періоду крипто трейдери більше не могли шортити домінуючу криптовалюту.

Протягом більшої частини тижня топ-криптовалюта знаходилася в діапазоні від $ 6 400 до $ 6 500, перш ніж різко збільшилася на 5 відсотків протягом всього лише 45 хвилин сьогодні до позначки близько $ 6 790. З тих пір біткоін трохи зкорелював і впритул наблизився до позначки $ 6 700 протягом більшої частини дня.

Аналітики заявили, що різке ралі біткоіна в двогодинний період, протягом якого робота BitMEX була тимчасово припинена, не було збігом.

Чи був біткоін ринок керованим?

BitMEX є, мабуть, найпопулярнішою торговою платформою для трейдерів Bitcoin і Ethereum разом з Bitfinex. На думку великого маркет-мейкера і крипто трейдера Алекса Крюгера, BitMEX має 40-відсоткову частку ринку по торговій парі BTC-USD, найбільш ліквідній торговій біткоін парі на світовому ринку.

На BitMEX інвестори можуть торгувати з більшою кількістю біткоіна, ніж у них вже є з кредитним плечем. Отже, з 1 біткоіном, якщо трейдер входить в торгівлю з 10x плечем, трейдер може торгувати з 10 біткоінами проти долара США.

З системою маржинальної торгівлі BitMEX, трейдери можуть фіксувати основні вигоди або шляхом торгівлі проти біткоіна, або збільшуючи свої прибутки з використанням кредитного плеча. Але багато трейдерів також програють на більшості торгів на платформі, оскільки високий рівень кредитного плеча веде до зменшення маржі.

22 серпня BitMEX зазнав двогодинного простою через заплановане обслуговування, про яке було повідомлено інвесторам 19 серпня. У своїй офіційній заяві, опублікованій три дні тому, BitMEX сказав:

«У середу, 22 серпня, о 01:00 UTC, BitMEX буде виконувати технічне обслуговування для підвищення продуктивності. Це потребуватиме перенесення фізичної машини, на якій виконуються торгові операції, що потребує тимчасового зняття з торгів. Торгівля призупиняється о 01:00 UTC, і незабаром після цього сайт переходить в режим обслуговування. Ми очікуємо, що це обслуговування займе 30 хвилин, ми сповістимо наших користувачів через Twitter ».

У той час як деякі стверджують, що власники коротких контрактів на BitMEX були ліквідовані, оскільки вони більше не могли закрити свої контракти, нереально стверджувати, що ліквідація коротких контрактів на BitMEX привела до зростання цін на біткоін, враховуючи, що інвестори були інформовані про обслуговування системи BitMEX за кілька днів.

Швидше за все, як зауважив Крюгер, більш імовірно, що великомасштабні трейдери маніпулювали ціною біткоіна і корелювали з неорганічним рухом з простоями BitMEX, щоб зробити його удаваним законним.

SEC вже звернула увагу

Ринкові та цінові маніпуляції завжди були предметом заклопотаності Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) при затвердженні публічно торгованого інструменту.

Подача Біткоін ETF від Cboe і VanEck, двох шанованих фінансових інститутів в США з багаторічним досвідом, збільшила ймовірність затвердження Біткоін ETF, але проблема з обмінними маніпуляціями залишається реальною проблемою для SEC.

Уінклевосс Bitcoin ETF був відхилений SEC, тому що він покладався на Gemini, для оцінки цінності біткоіна в режимі реального часу. Поки аномальні рухи ринку відбуваються в підозрілій манері, як, наприклад, різкий стрибок цін на біткоін 22 серпня, SEC не дозволить установам підтримувати ETF з ціною, отриманою на біржах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *