Saturday , 20 October 2018

Служба безпеки України провела обшук в квартирі засновника ForkLog

Сьогодні вранці російськомовний новинний крипто-блокчейн ресурс ForkLog повідомив, що медіа-фірма зазнає переслідувань з боку співробітників правоохоронних органів України. 15 грудня агенти Служби безпеки України (СБУ) обшукали квартиру Анатолія Каплана і офіси Forklog в Одесі за ймовірний зв’язок з громадянами США, котрі скоїли злочинну діяльність.

ForkLog стверджує, що співробітники Служби безпеки України (СБУ) плюс два свідка прибули в квартиру Каплана в Одесі в п’ятницю вранці з ордером. Послідував обшук, і співробітники СБУ вилучили деякі особисті речі Каплана, в тому числі «кілька одиниць обладнання, яке використовується для зберігання криптовалюти, ноутбук та інше».

Оголошена причина рейду, згідно з публікацією, кримінальне провадження проти групи осіб з США і України, які, за даними слідства, розробили злочинну схему заволодіння грошовими коштами з платіжних карт третіх осіб. За даними СБУ, підозрювані обмінювали біткоін на українську гривню «за допомогою інтернет-ресурсу ForkLog».

ForkLog наполягає на тому, що надана інформація сама по собі не відповідає дійсності, оскільки функціонал, що дозволяє здійснювати такий обмін, на сайті відсутній, і ніякої подібної «допомоги» ForkLog ніколи не чинив. Крім цього, жодна із зазначених в документі осіб жодним чином не пов’язана ні з діяльністю ForkLog, ні з його засновником, і ніяких доказів зворотного слідчі не надали.

Більш того, один з агентів СБУ намагався перевести частину біткоін-фондів Каплана на іншу адресу під час обшуку. За словами Каплана, єдина причина, по якій агент припинив розпочате, – це те, що його адвокат викликав поліцію, повідомив про планований грабіж і викликав наряд. Після цього спроби вивести біткоіни на свою адресу припинилися. Однак чиновники все ж конфіскували пристрої Каплана, і на наступний же день велика сума ethereum була переведена з гаманця Каплана на іншу адресу.

У той же час в п’ятницю ForkLog повідомляє, що рейд також проходив в Одеському офісі ForkLog. Влада конфіскувала грошові кошти компанії, все її обладнання та пляшку рому Kraken.

Коментуючи більш серйозні наслідки інциденту, Каплан заявив:

«На мій погляд, ця ситуація прямо проілюструвала один з можливих сценаріїв розвитку взаємодії між урядом і криптовалютною спільнотою, тому ми вирішили зробити цю справу публічною. На даний момент, це не стільки захист моїх особистих інтересів, або інтересів ForkLog, скільки захист інтересів всієї спільноти. І ця подія є попередженням усім, хто пов’язаний з технологією Blockchain, неважливо, наскільки ви публічний. На даний момент ми співпрацюємо з адвокатами для того, щоб повернути вилучене майно. Що особливо дивно, так це практика переводу криптовалюти на адресу, що знаходиться під контролем СБУ ».

«Ми розраховуємо на належну реакцію влади і дуже оперативне повернення комп’ютерів, вилучених в рамках обшуку. А ось повернення криптовалюти і відповідальність слідчої групи стануть знаковим і показовим кейсом. Цим ми плануємо зайнятися окремо », – підсумував адвокат Анатолія Каплана.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *