Monday , 24 June 2019

Сноуден говорить про криптовалюти

Едвард Сноуден через Twitter висловив свою думку про дві з головних криптовалют в світі.

Як Zcash, так і Monero стверджують, що вони відрізняються від інших криптовалют, надаючи користувачам більш безпечні і повністю анонімні транзакції.

Це може бути причиною того, що Сноуден, всесвітньо відомий прихильник захисту даних користувачів і анонімності, вибрав ці дві цифрові валюти, зокрема, щоб висловити свою думку.

У Twitter користувач @masonic_tweets зауважив: «Zcash – єдиний альткоін (який я знаю), розроблений і побудований професійними і академічними криптографами. Це важко ігнорувати.»

У відповідь колишній співробітник Центрального розвідувального управління написав: «Я згоден. Технологія конфіденційності Zcash робить її найцікавішою альтернативою біткоіну. Біткоін чудовий, але якщо немає анонімності – немає безпеки.»

Сноуден є видатним прихильником захисту приватного життя та найбільш відомий своїм масовим витоком секретних документів NSA в 2013 році. Відповідаючи на питання про свої думки про monero, конкуруючу анонімну валюту, Сноуден сказав, що це «аматорський крипто», і вказав на проблеми простеження в рамках технології.

Сноуден відповів, що Monero – це «відмінний проект», вказуючи на те, що «проблема з аматорської криптографією – це помилки, які мають величезні наслідки для таких людей, як я».

Це також відноситься до висновків, опублікованих в MoneroLink, які припускають, що 60% транзакцій Monero можуть бути пов’язані, що означає, що транзакції не так анонімні, як спочатку припускали користувачі.

У заяві розробників щодо помилки сказано, «вона дозволяє створювати необмежену кількість монет таким чином, що це неможливо виявити спостерігачеві, якщо тільки вони не знають про фатальну помилку і можуть її шукати».

Ці твердження підкреслили вже існуюче суперництво між конкуруючими валютами. В результаті потоку відповідей на Twitter, розробник Monero Річард Спаньї рішуче захистив технологію свого проекту, а творець litecoin Чарлі Лі заявив: «Я володію Monero, але не Zcash».

Zcash і monero призначені для забезпечення конфіденційності для своїх користувачів, але використовують різні інструменти – можливо, це ніяк не позначиться на досягненні кінцевого результату.

У той час, як zcash заснований на криптографічній операції, званій zk-snarks, monero працює шляхом заплутування інформації за допомогою сигнатур дзвінків і прихованих адрес.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *