Saturday , 20 October 2018

Сотні Bitcoin Cash застрягли в адресах Segwit

Під час хардфорка біткоін, що привів до появи bitcoin cash, рясніли розповіді про кошти, відправлені в неправильний ланцюг. На сьогоднішній день, BCH вартістю в сотні тисяч доларів застрягли в адресах segwit. Кошти були помилково відправлені туди користувачами, у яких немає простого способу диференціювати адреси segwit і non-segwit. Витяг засобів ускладнений, але не неможливий, як показав pc2p.info Антуан Ле Кальвез.

Відправка BCH на адресу BTC на біржі – це інша справа. Без приватних ключів клієнт залежить від доброї волі і терпіння біржі, в очікуванні виправлення проблеми. Деякі біржі доклали всіх зусиль, щоб допомогти; деякі з них знизали плечима, так як це не було їхньою проблемою; а, наприклад, обмін Bittrex сказав, що розгляне такі випадки, але буде стягуватися плата адміністратора не менше 0,1 BTC.

Розкриття секретних адрес Segwit

Відправка BCH на звичайну адресу BTC є невдалою, але не завжди фатальною. Але що відбувається, коли bitcoin cash відправляються на адресу segwit bitcoin? Ось коли все ускладнюється. Оригінальні bitcoin адреси починаються з 1, тоді як адреси segwit зазвичай починаються з 3. (Є також адреси segwit, які починаються з bc1, але ми будемо ігнорувати їх на даний момент.) Проблема в тому, що, в той час як адреси segwit починаються з 3, не всі адреси, що починаються з 3, сумісні з segwit. І в цьому вся складність.

Легко відправити bitcoin cash на 3-адресу, не розуміючи, що це насправді адреса segwit. Ле Кальвез стверджує, що щонайменше 478 BCH, вартістю понад півмільйона доларів, потрапили в пастку таким чином через двозначність адрес segwit. Є деякі хороші новини для постраждалих сторін: принаймні одна жертва успішно відновила 100 BCH, які вважалися втраченими.

Segwit або non-Segwit?

Ле Кальвез наводить як приклад адресу, яка отримала в загальній кількості 100 BCH помилково. Це підтверджується вивченням даних транзакції. Офіційно ці кошти повинні бути втрачені назавжди, але неофіційно, їх можна відновити. Для тих, хто зацікавлений такими питаннями, рішення детально пояснює  redditor btctroubador в розділі «Додаткові проблеми».

Спрощена версія виглядає наступним чином:

1. Зв’яжіться з майнінг пулом, який знайшов блок, в якому сталася фатальна транзакція.

2. Попросіть їх допомогти (пропозиція частини трофеїв може допомогти вашій справі).

3. Майнери повинні потім визнати угоду, але не транслювати її, щоб запобігти ризику того, що хтось ще двічі витратить монети.

Це рішення не є надійним, і покладається на чесність майнерів, які могли б так само легко зберегти монети для себе. У разі 100 BCH, відправлених на адресу segwit, допоміг BTC.com. На жаль, не всі майнери налаштовані так доброзичливо.

Якщо в наступному році буде запропонований новий формат адреси для bitcoin cash, такі проблеми мають бути усунені. До тих пір, коли ви відправляєте BCH на незнайомий адресу, двічі перевірте, перш ніж натиснути цю кнопку. Що стосується інших 400 BCH, які все ще знаходяться в segwit-адресах, їм, судячи з усього, судилося залишитися там, якщо майнер і відправники не зможуть домовитися про співпрацю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *