Friday , 19 April 2019

Спільнота Ethereum обговорює можливість модифікування алгоритму Ethash ASIC

На цьому тижні розробником Ethereum було відкрито обговорення EIP (пропозиція щодо поліпшення), націлене на виявлення необхідності модифікації алгоритма майнінгу Ethash для підвищення стійкості до ASIC.

EIP 958, розміщений на GitHub основним розробником Ethereum Piper Merriam, офіційно пропонує, щоб покращений опір до ASIC було реалізовано на прикладі мережі Ethash, консенсусного алгоритму Proof-of-Work (PoW).

«Я вважаю, що думка про те, що майнінг заснований на ASIC, веде до збільшення централізації в порівнянні з розробкою GPU, вже стала загальноприйнятою мудрістю». – пише Merriam.

EIP є прямою відповіддю на повідомлення про те, що Bitmain, який є найбільшим виробником майнінг обладнання, і використовує чіпи Application Specific Integrated Circuit (ASIC), розробив ASIC-майнер для Ethereum.

Як випливає з назви, ASIC створюються для досягнення певної мети, яка дозволяє їм максимізувати ефективність для одного додатку, а не для загального використання, як це роблять, наприклад, CPU або GPU.

Bitmain і інші виробники вже розробили ASIC для різних алгоритмів майнінгу, включаючи алгоритм SHA-256, який використовується Bitcoin, але інші криптовалюти намагаються використовувати алгоритми PoW, стійкі до ASIC.

Однак китайська фірма, яка, за чутками, заробила $ 4 млрд. в минулому році, поступово розвивала ASIC навіть для менш широко використовуваних алгоритмів.

Оскільки на ринку ASIC домінує Bitmain, багато хто побоюється, що розвиток майнера Ethash ASIC буде централізувати хеш-потужність Ethereum і надасть Bitmain необмежений вплив, який зашкодить спільноті.

До сих пір Ethash був стійкий до ASIC, дозволяючи видобуток Ethereum і інших подібних криптовалют з використанням чіпів GPU загального призначення, які зазвичай зустрічаються на ігрових комп’ютерах.

В якості лідерів дуополії на виробництво GPU, Nvidia і AMD значно виграли від торішнього криптовалютного цінового буму, що вплинуло на майнінг в цілому.

У той час, як випуск майнера Ethereum ASIC не може привести до того, що попит на графічні процесори, пов’язані з криптовалютним майнінгом різко впаде, це може значно вплинути на прибуток AMD зокрема. Monero, наприклад, зобов’язався модифікувати свій екземпляр алгоритму Mining Cryptonight кожні шість місяців, щоб зробити його невигідним для майнінгу за допомогою Mоnero ASIC.

Неофіційне опитування, проведене розробником Ethereum Владом Замфіром, показадло, що більшість з 6 903 респондентів імовірно підтримали б форк для підтримки опору до ASIC, а тільки 13 відсотків висловили явне несхвалення ідеї.

Merriam також попросив, щоб EIP 958 був доданий до порядку денного основних зборів розробників Ethereum на наступному тижні, які заплановані на 6 квітня о 14:00 UTC і транслюватимуться на YouTube.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *