Wednesday , 19 December 2018

Сінгапурські банки раптово закривають рахунки кріптовалютних бірж

Раніше на цьому тижні дві місцеві фінтех компанії повідомили, що сінгапурські банки відмовили в наданні банківських послуг стартапам, пов’язаним з біткоіни і блокчейном.

Сінгапурська асоціація Cryptocurrency і Blockchain Industry Association або Access представили офіційну скаргу до уряду Сінгапуру, звернувшись до офіційних осіб з проханням втрутитися і створити справедливе і прозоре середовище для компаній фінтех.

«Згідно з нашим аналізом, технологія поширена серед провідних FinTech-компаній. Якщо це так, ми настійно закликаємо Сінгапур взяти на себе лідируючу роль і продемонструвати, як домогтися ефективного вирішення для всіх сторін», – сказав голова Access Ансон Зелла.

Згідно Zeall, 10 компаній вже подали скарги, і все більше компаній, швидше за все, подали додаткові скарги іншим органам і організаціям fintech.

Подібно Австралії, Новій Зеландії і Великобританії в 2016 році

У 2015 році провідні банки та фінансові установи в Австралії були засуджені урядом за несправедливе відхилення послуг щодо компаній, пов’язаних з біткоіном і блокчейном. У той час голова Австралійської асоціації цифрового валютної торгівлі Рон Такер заявив в інтерв’ю:

«Наскільки нам відомо, всі або майже всі підприємства цифрової валюти отримали листи від свого банку, з пропозицією закрити свої рахунки … Хоча ми не можемо коментувати мотиви банків (тобто пояснювати їх), наслідки цих кроків стають більш визначеними».

У зв’язку з неможливістю отримати будь-які банківські послуги від місцевих фінансових установ, більшість біткоін- і блокчейн-стартапів покинули австралійський сектор Фінтех в кінці 2015 року. Отже, австралійська індустрія блокчейна, яка спочатку продемонструвала позитивні показники зростання, відставала від Китаю, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру та Гонконгу.

«Австралійська індустрія біткоіну, як частина більш великої революції в області фінансових технологій, показала, що її зростання серйозно скоротилося завдяки цій незрозумілій хвилі опору», – додав Такер.

Раніше в цьому році на конференції Blockchain NZ, що відбулася в Окленді, Нової Зеландії, біткоін експерт з питань безпеки Андреас Антонопулос висловилися проти нездатності уряду забезпечити справедливу і конкурентоспроможну галузь для початківців фінтех-стартапів.

«Уряди можуть вибирати: або нічого не робити – це нормально; але це погіршує ситуацію в торгівлі криптовалютами – наприклад те, що зробила Австралія, обкладаючи податками всі транзакції з криптовалютою; або вони можуть полегшити роботу компаній, допомагаючи банкам і заохочуючи компанії, створюючи рівні умови », – сказав Антонопулос.

Майбутнє сінгапурської індустрії біткойнов і блокчейну

Нездатність австралійського уряду забезпечити справедливу екосистему для стартапів Fintech привела до браку інноваційних та молодих стартапів у фінансовій галузі. У спробі відновити свої галузі біткоіну, блокчейн і фінтех австралійський уряд усунуло подвійне оподаткування на біткоіни і пообіцяло створити більш сприятливе середовище для запуску фінтех-стартапів в майбутні роки.

Хоча зусилля австралійського уряду могли в якійсь мірі відновити ринок фінтех, він все ще слабкий, оскільки більшість стартапів і підприємців вже покинули країну. Якщо уряд Сінгапуру вирішить не втручатися і залишити свої фінтех-стартапи без необхідних інфраструктурних та банківських послуг, стартапи та підприємці в регіоні просто перейдуть в такі країни, як Південна Корея, Японія і Гонконг, які мають ефективні і практичні нормативні рамки.

Уже зараз сінгапурська крипто-біржа CoinHako оголосила, що вона більше не зможе обробляти депозити і зняття коштів для своїх трейдерів через закриття своїх банківських рахунків, якими управляє DBS.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *