Sunday , 26 May 2019

Сінгапур випробовує майбутні B2B Blockchain контракти

smartcontracts

Майбутнє децентралізованих контрактів – це Сінгапур, де на разі тестується перший B2B контракт зареєстрований на Blockchain між двома підприємствами. У той час як дебют минулого тижня смарт-контракту між IBM і банком Tokyo-Mitsubishi UFJ є приватним за своєю природою, цей Blockchain MOU буде першим B2B контрактом у відкритому доступі на Blockchain для будь-кого, хто забажає перевірити.

В MOU викладаються положення та умови партнерства між BLOCKCON (організатор конференції Blockchain в Сінгапурі), а також ACCESS (Асоціація криптовалют і Blockchain промисловості у Сінгапурі) з використанням сервісу цифрового підпису Attores. Подробиці про партнерство включають події, маркетинг і PR, з метою допомогти просуванню BLOCKCON 2017 року.

Підписання MOU реєструється на Blockchain з захищеними закритими ключами від усіх 3-х сторін, що робить його криптографічним доказом транзакціонноої події.

Унікальна перевага наявності цього MOU зареєстрованого в Blockchain, за словами Девіда Московіца з Attores, є те, що підписання стане історичною подією з поміткою Blockchain.

Імена учасників і дати підписання виражені у вигляді криптографічних відкритих ключів. Це робить контракт непорушним, як і будь-які зміни, внесені після підписання створять невідповідність хеш-значення деталей контракту, залишаючи доказ зміни.

Поки що не смарт-контракт

У той час як Blockchain MOU відзначає реальний прогрес світу до істинного оцифрування договірних угод, це ще не є “Смарт-Контракт”. На даному етапі, це тільки “напів-розумний”, тому що кодифікованою на Blockchain була сама по собі угода. Немає ніяких “обчислюваних елементів” в цьому MOU, щоб викликати виконання коду. Розумний контракт слідує логіці IFTTT – If This Then That – а це означає, що кодифіковані положення будуть самостійно виконуватись при кількісній оцінці умов.

Відповідаючи на питання про бачення цього Blockchain MOU, усі 3 сторони, що беруть участь, представили набагато більші плани на майбутнє. “Після того, як ці види контрактних угод стануть поширеними, ми зможемо потім почати “кодифікувати” фактичні умови контракту і поставити цю логіку на Blockchain”, каже Московіц. “Найближчим часом, смарт-контракт може також виступати в якості механізму угоди і виділення коштів для фондів”.

Чи стане зобов’язуюча угода Blockchain альтернативою або заміною традиційному правовому договору? У своїй статті Нік Сабо, стверджує, що смарт-контракт “дає нам нові способи формалізації цифрових відносин, які є набагато більш функціональним, ніж їх неживі паперові предки”. З Blockchain MOU між ACCESS і BLOCKCON, ми вже бачимо ознаки паперових контрактів замінюються Blockchain угодою. Але коли справа доходить до правозастосування, обидва Московіц і Стражнар (засновник і генеральний директор bravenewcoin.com) зазначають, що виконання і юридичні тлумачення нічим не відрізняються від традиційних контрактів.

One comment

  1. That’s a smart way of thiinkng about it.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *