Tuesday , 18 September 2018

Тема хардфорка загострюється

У міру наближення листопада наближається і реалізація другої частини плану Segwit2x, націленої на збільшення розміру блоку мережі до 2 МБ.

Хардфорк SegWit2x повинен відбутися в листопаді на блоці 494,784, після чого розмір блоку в утвореному ланцюзі буде збільшений до 2Мб. Нью-йоркську угоду підписали понад 50 компаній, однак підписів розробників Bitcoin Core під ним тоді не виявилося.

Тема хардфорка знову загострилася, оскільки дехто з підписавших Нью-йоркську угоду (NYA) вийшли зі списку, і аргументи між користувачами і членами галузі продовжують зростати.

Наприклад, F2 Pool оголошує про свій намір припинити підтримку хардфорка Segwit2x в цьому листопаді. За словами Wayniloans, р2р платформи кредитування, бізнес також йде від компромісу NYA. Співзасновник компанії Хуан Сальвіолі повідомив про це через список розсилки розробки Segwit2x.

«Відносно Wayniloans, наш бізнес досягається завдяки біткоіну, і в травні ми погодилися на пропозицію прийти до консенсусу на користь екосистеми», – пояснює Сальвіолі. «Ця пропозиція пізніше була змінена на більш тривалу угоду без нашого відома, і вона була відома як Нью-йоркська угода (NYA). У той час ми не знали, що існуючі розробники не будуть підтримувати її, або що більшість латиноамериканських користувачів Bitcoin, наших клієнтів, розглядатимуть її як спірну пропозицію. »

«Крім того, без обов’язкового захисту відтворення (без участі) в Segwit2x, ми не зможемо використовувати криптографічну частину нашого бізнесу без ризику втрати коштів або юридичних дій».

Захист відтворення був спірним предметом, що стосується розробки Segwit2x і викликав численні аргументи. Захист від повторної атаки гарантує, що зловмисник не зможе відтворити транзакцію по одному ланцюжку і  запросити монети на іншому ланцюжку. Згідно, з недавнім повідомленням на r / bitcoin, один з біткоін користувачів висловив свою незгоду з Еріком Ворхесом з приводу того, що він «не дотримувався своїх зобов’язань, щодо забезпечення безпеки хардфорків, додаючи захист відтворення».

За словами автора, Ворхес заблокував його в Twitter, однак засновник Shapeshift не згоден з його точкою зору. Ворхес каже, що він розуміє, що багатьом абонентам r / bitcoin не подобається Segwit2x, але переважна більшість компаній і майнерів підтримують цей план.

«Якщо хеш-потужність і найбільші провайдери гаманців будуть слідувати наміченим курсом, як вони вказали, то в листопаді у хардфорка буде переважна підтримка», – пояснює Ворхес. «Якщо тільки ви не хочете сказати, що« консенсус »означає« універсальна угода », це оновлення Segwit2x матиме консенсус. (І ніщо не має «універсальної угоди», крім самого блокчейна … через майнерів) ».

«Кілька тисяч гнівних користувачів / r / bitcoin не управляють біткоіном, але представники цієї підгрупи повністю переконали себе, що вони представляють «спільноту»- Хоча, насправді, спільнота складається з безлічі частин, більшість з яких згодні з оновленням Segwit2x».

План Segwit2x на листопад все ще триває, оскільки провідний розробник робочої групи Джефф Гарзік 18 вересня заявив: «План залишається тим же». Згідно зі статистичними даними Coin Dance, підтримка Segwit2x як і раніше становить 93%, на момент написання, що стосується хеш-потужності. До сих пір тільки кілька компаній, таких як Bitwala і Wayniloans, відмовилися від угоди Segwit2x.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *