Thursday , 17 January 2019

Турецький міністр пропонує створити національну криптовалюту «Turkcoin»

Повідомляється, що політики в Туреччині прагнуть запустити національну криптовалюту. Було також запропоновано, щоб уряд відкрив свій власний біткоін обмін.

Колишній міністр промисловості Туреччини і заступник голови Партії націоналістичного руху (MHP) Ахмет Кенан Танрікулу, як повідомляється, підготував «докладний звіт», який закликає до випуску контрольованої державою криптовалюти, «національного біткоіна», згідно зі звітом Al Monitor, званої «Turkcoin».

У недавній історії турецький уряд зневажливо ставився до криптовалют, описуючи їх як схеми Ponzi, і попереджав потенційних інвесторів, охочих вийти на віртуальні валютні ринки. Однак, на даний момент, пан Танрікулу стурбований тим, що Туреччина не в змозі прийняти революційну технологію.

Політик підкреслив, що ігнорування децентралізованої технології блокчейнів означатиме серйозну помилку з боку уряду, заявивши:

«Світ рухається в бік нової цифрової системи. Туреччині потрібно створити власну цифрову систему і валюту, перш ніж стане занадто пізно ».

Технічні подробиці проекту поки невідомі, але чиновник повідомив, що головне завдання Turkcoin полягатиме в токенізації цінних паперів, підкріплених реальними активами з Фонду національного добробуту Туреччини, який включає в себе великі державні активи, включаючи Turkish Airlines, Стамбульську фондову біржу, Turk Telekom, Національну лотерею і Ziraat Bank, серед інших. Політик стверджував, що залежність від публічних активів призвела б до низького ризику і волатильності пропонованої криптовалюти з прибутком, що перевищує прибутковість державних облігацій.

Ця пропозиція слідує за вартою уваги заявою заступника прем’єр-міністра Туреччини Мехмета Шимшека 7 лютого, в якій говориться, що уряд почне роботу зі створення національної криптовалюти. «Ми плануємо почати свою власну роботу над цифровими валютами», – сказав в інтерв’ю CNNTurk політичний чиновник. «Ми надаємо великого значення цифровим технологіям».

У 22-сторінковому звіті також був представлений огляд поточного криптовалютного простору в Туреччині, в якому міститься заклик до уваги на нерегульованому просторі. Торгівля криптовалютами і отримання доходів за рахунок біткоін майнінгу не рахується злочинною діяльністю, сказав у своїй доповіді Танрікулу, вимагаючи регулювання в той час, коли «багато підприємств приймають оплату в криптовалютах, і число клієнтів, які використовують ці валюти, швидко зростає».

Примітно, що він продовжував наполягати на запуску державою свого контрольованого біткоін обміну.

Витяг з звіту говорить:

«Впровадження обнадійливих правил після оцінки всіх видів ризиків дозволило б нам отримувати доходи від криптовалютного ринку, особливо від біткоіна. У цьому контексті країні потрібна біткоін біржа і законодавство, яке регулює цю сферу ».

Зусилля Туреччини, спрямовані на вивчення і розвиток власної криптовалюти слідують аналогічним зусиллям, сформованим в ряді країн світу. Примітним прикладом є те, що «petro» Венесуели, захищена нафтою криптовалюта, запущена президентом Венесуели Ніколасом Мадуро, заробила $ 735 мільйонів в перший день свого пресейла.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *