Friday , 14 December 2018

Україна буде регулювати Bitcoin

У повідомленні уряду країни в четвер було сказано, що високопоставлені чиновники України формують нову робочу групу по криптовалютному регулюванню.

У заяві, опублікованій вчора Радою безпеки України, йдеться про тривалу дискусію пов’язану з використанням криптовалюти в Україні під час зустрічі, присвяченій питанням безпеки і оборони держави. Учасники зустрічі, включаючи секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова, зокрема «розглядали комплекс проблем, пов’язаних з неконтрольованим поширенням криптовалют» в Україні.

Всілякі ризики, пов’язані з цим питанням, привели до створення робочої групи. Група розробить юридично сумісні пропозиції з регулювання криптовалют, більш широкий контроль над криптовалютним ринком, моніторинг транзакцій з використанням «криптографії» та ідентифікацію учасників криптовалютних транзакцій. Крім того, робоча група також буде працювати з податковими органами, які отримують дохід від криптовалютних платежів.

Далі в заяві уряду йдеться:

«Крім того, владі було доручено розробити механізм забезпечення доступу правоохоронних органів до даних криптовалютних обмінів із зобов’язанням даних суб’єктів зберігати інформацію про всі угоди в строк, встановлений законом для фінансових установ, і розкриття інформації про клієнта по мотивованому запиту».

До складу робочої групи входитимуть представники Національного банку України, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, СБУ, Національної поліції України, Державної служби фінансового моніторингу України, Державної податкової служби України та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України .

У заяві додано:

«Розробка і впровадження всіх цих заходів також буде включати в себе активізацію міжнародного співробітництва в цілях встановлення всеосяжного регулювання циркуляції криптовалют і запобігання криміналізації цього сегмента».

Цікаво, що заява також натякала на розробку державної криптовалюти:

«Національний банк України розглядає актуальність створення власної криптовалюти».

Центральний банк України вже підтвердив свій намір встановити остаточну нормативну базу для криптовалют в країні, крок, який «буде розвивати спільну позицію щодо правового статусу Bitcoin і його регулювання», – говорилося в повідомленні від центрального банку в середині 2017.

У пропонованому законодавстві містилися положення, що стосуються оподаткування і нагляду за криптовалютнимі біржами, і навіть положення, що стосується внутрішніх майнінгових операцій. Однак закон поки на розгляді, і для його прийняття немає певних термінів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *