Thursday , 25 April 2019

Україна очікує зростання кібератак перед виборами

Згідно з повідомленнями Reuters, хакери, які, ймовірно, контролюються Росією, нарощують зусилля зі зриву президентських виборів в Україні в березні за допомогою кібератак на виборчих серверах і персональних комп’ютерах співробітників виборчого штабу, заявив в п’ятницю глава кіберполіції України Сергій Демедюк.

Він повідомив, що зловмисники використовували заражені вірусом вітальні листівки, запрошення для покупок, пропозиції по оновленню програмного забезпечення та інші шкідливі «фішингові» матеріали, призначені для крадіжки паролів і особистої інформації.

Також стало відомо, що за десять тижнів до виборів хакери купували особисті дані співробітників виборчих комісій, розплачуючись криптовалютою через даркнет, частину Інтернету, доступну тільки через певному програмному забезпеченню і яка зазвичай використовується анонімно.

«Існують постійні атаки – вони переходять від простих (програмних) до додатків, які використовує той чи інший співробітник. Вони нагадують кібератаки на енергетичну, транспортну і банківську системи країни, які спостерігаються з 2014 року. »

«Оплата відбувається в криптовалюті в більшості випадків … і з тих же гаманців, які використовувалися для фінансування попередніх атак. Це говорить про те, що цим займаються ті ж хакерські організації, які знаходяться під контролем російських спецслужб », – заявив Демедюк.

На питання про зауваження Демедюка представник Кремля Дмитро Пєсков сказав: «Російські державні структури ніколи не втручалися і не втручаються у внутрішні справи інших країн».

За даними кіберполіції, проникнення у виборчу систему поки не зафіксовано, але очікуються ще більш масштабні атаки за місяць до виборів, коли почнуть працювати регіональні відділення комісії.

За словами голови кіберполіції, хакери, які купують особисті дані співробітників виборчих комісій, концентруються на державних службовцях і службовцях, які підтримують обладнання комісії.

Щодо фішингових атак Демедюк заявив, що «новорічні привітання від імені державних органів або урядів стали настільки поширеними, що вони просто приголомшують».

«Такі списки розсилки і спам-листи, в яких містяться шкідливі програми для управління комп’ютерним обладнанням, розсилаються службовцям і їх родичам. Це найпростіший спосіб, але він ефективний».

Кіберполіція стурбована тим, що критично важлива інфраструктура в таких секторах, як енергетика і банківська справа, може знову стати об’єктом кібератак під час або перед виборами з використанням шкідливого ПО для створення так званих «бекдорів» для великої скоординованої атаки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *