Wednesday , 20 June 2018

Україна: юридичний статус біткоіна буде врегульовано через 3 тижні

У четвер відбулося засідання Кабінету Міністрів України з питань Ради з фінансової стабільності. Порядком денним зустрічі стало обговорення криптовалютного регулювання, повідомила місцева служба новин Nv.ua на основі повідомлень Facebook. Зокрема, вони займалися дебатами про правовий статус біткоіна і інших криптовалют. Кабінет міністрів є вищим органом виконавчої влади держави в країні.

«Всі розуміють важливість блокчейна і криптовалют як інноваційних технологій, важливість розвитку галузі, захисту від незаконних дій різних органів і розумної регулятивної підтримки», – пояснив заступник голови Ради Національного банку України (НБУ) Тимофій Милованов.

Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) Тимур Хромаєв додав:

«Питання про блокчейн, біткоіни, токени та інші технологічні рішення вже стали невід’ємною частиною фінансового ринку. Наше завдання – забезпечити відповідний правовий статус цих інструментів на українському фінансовому ринку ».

Юридичний статус Bitcoin повинен бути представлений через 3 тижні

За словами народного депутата від політичної партії Блоку Петра Порошенка Олексія Мушака, міністри «обіцяли регулювати статус біткоіна», додавши, що «моє враження від зустрічі більш позитивно, ніж побоювання». Він докладно розповів в Facebook:

«У цьому відношенні буде спільна позиція НБУ, Міністерства фінансів, НКЦПФР та інших регулюючих органів. Було навіть бажання оголосити тепер, що біткоін і блокчейн не є злом, і не заборонені. Але було прийнято рішення почекати 3 тижні, щоб бути більш ґрунтовними. Загальна позиція буде опублікована на сайтах всіх регулюючих органів ».

Народний депутат Верховної Ради Олександр Данченко пояснив, що учасники домовилися працювати з Міністерством фінансів, НБУ, Парламентом і блокчейн спільнотою «в найближчі 3 тижні, після чого можна очікувати позитивного сигналу для ринку.»

Коментар Центрального банку на засіданні

Після засідання Ради з фінансової стабільності, НБУ прокоментував поточний правовий статус біткоіна. Нагадаємо, що виконуючий обов’язки голови НБУ Яків Смолій заявив під час презентації банку, що центральний банк і не визнає біткоін, але і не забороняє майнінг біткоінів, повідомляє інформаційне агентство Unian.

Він уточнив, що біткоін в даний час не вписується в будь-яке визначення, яке має банк, наприклад, валюта, сурогат грошей або електронні гроші. Посилаючись на те, що біткоін не має централізованого емітента, але торгується як товар, він сказав: «Ми вважаємо, що це не валюта».

«Ми не можемо визначити, що це таке на сьогоднішній день», – заявив він, зазначивши, що регулятори знайдуть своє визначення в рамках Ради з фінансової стабільності як можна швидше, передає видання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *