Thursday , 25 April 2019

Українська Кіберполіція викрила шість фейкових криптообмінних сайтів

Співробітники Кіберполіції України викрили організовану групу шахраїв, які створили мережу підроблених онлайн обмінників, що пропонують конверсію криптовалют. Відповідно до прес-релізу, випущеному Національною поліцією, ряд сайтів був використаний для обману нічого не підозрюючих громадян, які хотіли торгувати своїми криптовалютами.

«Кримінальна група складалася з чотирьох осіб […], що володіють спеціальними знаннями і навичками програмування», – сказали в прес-службі НПУ. Вони створили власну CMS-систему для управління вмістом веб-сайтів. Платформи імітували діяльність законних онлайн-обмінників криптовалютами, підтримували мультивалютне перетворення і навіть відображали фіктивні позитивні оцінки та огляди.

Жертвам було запропоновано перевести свої гроші на цифрові гаманці, зареєстровані з підробленими ідентифікаційними документами під фальшивими іменами іноземних громадян. Після отримання деяких засобів через певну платформу шахраї закрили б її і відкрили нову, пояснили співробітники правоохоронних органів.

До сих пір, українська поліція виявила щонайменше шість підроблених сайтів: moneycraft.info, swapex.net, myexchanger.lv, iconvex.net, likechange.biz і wowex.online, повідомляє Financial Club. Слідчі вважають, що є ще не розкриті веб-сайти і попросили громадськість повідомити про підозрілі платформи за адресою rv@cybercrime.gov.ua.

Три з підозрюваних, у віці від 20 до 26 років, були причетні до безпосередньо шести встановлених схем  шахрайства. Всі вони мешканці міста Дніпропетровська. Поліція порушила проти них кримінальну справу відповідно до розділу 3 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Офіцери вже провели авторизовані обшуки за адресами підозрюваних. Вони конфіскували комп’ютерне обладнання, в тому числі флеш-накопичувачі, а також банківські картки та мобільні телефони, які використовувалися шахраями. В даний час підрозділ кіберполіції вивчає ідентифіковані веб-сайти для визначення розміру шахрайства.

Крипто-бум в Україні

За останні пару років Україна відчуває зростаючий інтерес до криптовалют зі зростаючою тенденцією в обсягах криптоторговлі. Згідно з останніми повідомленнями, розрахунковий щоденний оборот крипто-гривня на трьох великих українських біржах Exmo, Kuna і BTC Trade UA становить $ 1,9-2 млн (~ $ 700 млн в рік). Вважається, що загальна сума буде ще вище, так як, щонайменше, вісімнадцять інших торгових платформ і більше 4000 індивідуальних трейдерів надають послуги обміну, як онлайн, так і офлайн.

Нещодавно проведене дослідження показало, що 72 відсотки інтернет-підкованих українців знають, що таке криптовалюта, і ще 23 відсотки чули про це. Щонайменше 13 відсотків з тих, хто користується всесвітньою павутиною, мають цифрові монети. Ряд українських чиновників оголосили про придбання цифрових активів в своїх податкових деклараціях.

Згідно з новою доповіддю під назвою «Зелена книга: регулювання ринку криптовалютних систем», Україна входить в десятку країн світу за кількістю користувачів криптовалют, а місцеві компанії створили 25 нових цифрових монет, і залучили $ 132 мільйони менше, ніж за два роки.

Однак криптовалюта і промисловість фінтех в цілому залишаються в значній мірі нерегульованими. Кілька урядовців і установ наполягали на прийнятті регулюючих правил для криптовалют, і однією з них є Кіберполіція України. У січні відділ боротьби з кіберзлочинністю поділився своїми побоюваннями про криптовалюти і закликав уряд або заборонити їх, або легалізувати їх «якомога швидше».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *