Monday , 18 February 2019

Українські компанії випустили 25 монет і залучили $ 132 млн

За останні півтора року українські компанії залучили понад $ 132 млн. За рахунок первинних пропозицій монет (ICO), в той час як традиційні IPO (первинні публічні пропозиції) склали $ 0. Це, за словами українського депутата Олексія Мушака, який взяв участь в презентації нової доповіді під назвою «Зелена книга: регулювання криптовалютного ринку». Законодавець вважає, що прийшов час для України ввести прозоре регулювання в галузі, або криптовалютні підприємства будуть вибирати інші юрисдикції такі як Мальта, Гібралтар, Естонія і навіть Білорусь.

Автори дослідження, співробітники аналітичного центру BRDO (Better Control Delivery Office), спробували розрахувати оборот криптовалют в різних сегментах сектору і визначити ступінь втручання держави, необхідного для його подальшого зростання, повідомляє Mind. Дослідники зосередили увагу на таких учасниках ринку, як емітенти токенів, криптовалютні біржі, інші онлайн-трейдери і оффлайн-трейдери, криптомайнери.

П’ятнадцять ICO були проведені в 2017 році і в першій половині 2018 року, говориться в оприлюдненому документі. Загальний капітал, залучений при продажу токенів, становить $ 132,7 млн. Команди Dream Team ($ 38 мільйонів), Rentberry ($ 30 мільйонів) і Dmarket ($ 10,5 мільйона) – це три найкращі проекти. Вісім інших ICO не розкрили суму капіталу, яку вони залучили. За даними Financial Club, українські підприємства створили 25 криптовалют.

Річний оборот криптовалюти в Україні перевищує $ 100 мільйонів, згідно зі статистикою. Були спроби додати майнінг сектор в реєстр економічної діяльності країни. У березні міністр економіки України доручив кільком державним установам і Національному банку підготувати необхідні документи для цього.

Українці в першій десятці криптокористувачів

«Зелена книга» стверджує, що Україна входить в десятку країн світу за кількістю користувачів криптовалюти. Щоденні обсяги торговельних цифрових монет з українською гривнею становлять $ 1,9 млн. У даний час діють три біржі – Exmo, Kuna і BTC Trade UA. Вісімнадцять інших торгових платформ і більше 4000 індивідуальних трейдерів також надають послуги обміну, як онлайн, так і офлайн.

За словами начальника IT в BRDO Олександра Кубракова, уряд в Києві ігнорує криптосектор, який існує де-факто, але не де-юре. З жовтня українському парламенту було представлено три законопроекти: Законопроект «Про обіг криптовалют в Україні», законопроект «Про стимулювання ринку криптовалютних операцій і їх деривативів», а також додатковий проект поправок до Податкового кодексу для регулювання оподаткування криптовалютних доходів і прибутку. Поки не було досягнуто ніякого реального прогресу в їх прийнятті.

Експерти BRDO пропонують поступове введення правил. Вони вважають, що більшість невирішених питань можуть бути вирішені регулюючими органами. На першому етапі Міністерство фінансів і Державна податкова служба можуть випускати роз’яснення для визначення криптовалюти як нематеріального активу, а Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації може оголосити майнінг діяльністю, що не вимагає ліцензії.

На другому етапі, в закон «Про запобігання відмиванню грошей» можуть бути внесені поправки для інтеграції концепцій «віртуальних валют». Аналітики також вважають, що необхідні зміни для визначення постачальників обмінних послуг для цілей фінансового моніторингу. В даний час на українських біржах виникають величезні проблеми з банківськими рахунками, і криптотрейдери не можуть покладатися на чіткі принципи оподаткування.

Промовці на презентації відзначили, що, якщо відсутність регулювання спочатку принесла користь криптовалютному сектору в Україні, зараз вона фактично утримує його. Вони підкреслили, що офіційна позиція уряду дуже важлива для подальшого розвитку. За словами члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Максима Лібанова, епоха сірого ринку вже закінчується. «Ми бачимо, що більшість учасників ринку більше не задоволені цією ситуацією з правовою невизначеністю», – сказав чиновник.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *