Monday , 21 January 2019

У Білорусі запроваджено систему обліку криптоактивів

Згідно з учорашнім звітом місцевого новинного видання Jourtify, Мінфін в Мінську розробив новий стандарт, який визначає процедури ведення обліку криптовалютних транзакцій. У документі явно не згадуються криптовалюти, які не вважаються законним платіжним засобом в Білорусі. Проте, він ефективно регулює звітність криптовалютних потоків.

Обов’язки організацій, що здійснюють продаж токенів, і точні підходи до оцінки вартості «цифрових токенів» також визначено в указі Міністерства. Правила застосовуються до приватних організацій, а не до державних банків або державних установ, – уточнив відділ в повідомленні, яке цитує інформаційне агентство «Белта».

Новий стандарт класифікує криптоактіви відповідно до їх придбанням і їх передбачуваного використання. Токени, придбані за допомогою первинних пропозицій монет (ICO), називаються інвестиціями. Вони повинні розцінюватися як «Довгострокові фінансові вкладення», якщо їх період обертання перевищує 12 місяців або «Короткострокові фінансові вкладення». Їх суми повинні бути зараховані на бухгалтерський баланс в розділі «Розрахунки з різними дебіторами і кредиторами» та «Інші доходи і витрати».

Якщо токени купуються для подальшого продажу, трейдером або біржею, вони повинні відображатися на дебетовом рахунку «Товари» і на наступних кредитних рахунках: «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» і «Доходи і витрати на поточну діяльність». Цифрові токени, придбані в результаті операцій майнінгу або як винагорода за перевірку криптографічних операцій, повинні реєструватися на дебетовому рахунку «Готова продукція», а також в якості «Основні види діяльності» в розділі кредиту балансу.

Зміна інших правил

Були внесені зміни в кілька інших стандартів Національного плану рахунків. Це стосується окремої бухгалтерської звітності та консолідованої фінансової звітності. Міністерство фінансів визначило, що компанії, що працюють з токенами, зобов’язані розкривати це в своїх облікових записах. Інформація повинна включати кількість і тип використовуваних токенов, а також їх початкову вартість, розраховану в кінці минулого року.

У грудні минулого року президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав Указ №8 «Про розвиток цифрової економіки», який підтримує розвиток Blockchain і криптовалют. Законопроект спрямований на спрощення та усунення бюрократії, яка може запобігти інновації Blockchain, мета, яку стандарти бухгалтерського обліку криптовалют переслідують на ряду з більш прозорим обліком для криптокористувачів. У документі введені податкові пільги та інші стимули для крипто-підприємств до 2023 року. Він набуде чинності 28 березня 2018 року.

З його реалізацією Білорусь представлятиме першу юрисдикцію зі всеосяжною правовою базою, яка регулює блокчейн індустрію. Указ не має на увазі обмежень або особливих вимог до випуску, розміщення, зберігання та обміну цифровими токенами.

Індивідуальні підприємці та юридичні особи можуть вільно займатися крипто-бізнесом в країні за умови реєстрації в якості резидентів Білоруського парку високих технологій (ПВТ). У той же час очікується, що використання криптовалют залишиться кілька обмеженим, оскільки вони не будуть прийняті в якості законних засобів платежу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *