Friday , 22 March 2019

У Росії представлений криптовалютний законопроект

У четвер на засіданні громадської ради міністерства фінансів був представлений законопроект про регулювання криптовалютних операцій і ICO. Він був спільно розроблений центральним банком країни і міністерством фінансів. Регулюючі органи поділилися деякими деталями законопроекту, в тому числі про те, як слід проводити оподаткування майнінгової діяльності. Очікується, що законопроект буде прийнятий в березні, за словами голови Комітету з фінансових ринків Державної Думи Анатолія Аксакова. Президент Володимир Путін доручив доопрацювати нормативно-правову базу як для криптовалют, так і для ICO до 1 липня наступного року.

За словами першого заступника голови центрального банку Ольги Скоробогатової, банк «не розглядає і не розглядатиме криптовалютні кошти в якості розрахункових або платіжних засобів».

Міністерство фінансів запропонувало визначити криптовалюту як «інше майно». Заступник міністра фінансів Олексій Моісеєв пояснив, що на основі цього визначення «ви можете купити криптовалюту і обміняти її на інше майно», в тому числі токени ICO.

Немає підтримки «кріпторубля»

Що стосується національної криптовалюти Росії, кріпторубля, то «як міністерство фінансів, так і центральний банк однаково негативно оцінюють перспективи створення і випуску національної криптовалюти», – йдеться в публікації.

Моісеєв сказав, що міністерство фінансів не бачить необхідності в кріпторубле.

Скоробогатова погодилася, заявивши, що центральний банк «не вважає це за доцільне з точки зору макроекономіки населення». З іншого боку, вона показала, що «Банк Росії розглядає можливість впровадження наднаціональної цифрової валюти в рамках БРІКС або Євразійського економічного союзу (ЄАЕС)».

Депутат центрального банку вважає, що «питання про загальну криптовалюту для ряду країн більш перспективне, ніж для однієї нації», – повідомила RT і процитувала її висловлювання:

«Учасники різних економічних подій, в яких я зазвичай беру участь … всі приходять до висновку, що питання про віртуальну валюту не потрібне якійсь одній країні … має сенс обговорити криптовалюту на рівні кількох країн, таких як БРІКС і ЄАЕС, має сенс встановити один еквівалент для всіх платежів ».

Регулювання ICO

Цей законопроект дозволяє ICO, але встановлює обмеження на них. Ті, хто не є кваліфікованими інвесторами, зможуть придбати токени певного типу на суму, що не перевищує 50 тисяч рублів (~ $ 869) », – підтвердила ТАСС. Міністерство також запропонувало обмежити «максимальну суму коштів, залучених ICO до 1 мільярда рублів (~ $ 17,4 мілліона)».

Що стосується обмежень ICO, президент Російської асоціації криптовалют і блокчейна (РАКІБ) Юрій Припачкин стверджував, що збір коштів ICO не повинен обмежуватися, оскільки вони можуть «притягнути необмежену кількість іноземних інвестицій в російські проекти».

Оподаткування майнінгу

У законопроекті, представленому в четвер, також міститься визначення криптовалютного майнінгу і як воно буде обкладатися податком. Моісеєв повідомив журналістам, що індивідуальні підприємці і юридичні особи можуть брати участь в майнінговій діяльності. Додавши, що Міністерство фінансів Російської Федерації розраховує стягувати податок на майнінг за аналогією з оподаткуванням підприємницької діяльності.

Він уточнив, що буде застосовуватися чинне податкове законодавство, і Федеральна податкова служба прийме рішення про наявність порогового обсягу для оподаткування майнінгу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *