Sunday , 22 July 2018

У Segwit2x testnet стався непередбачуваний форк

11 липня у вівторок у тестовій мережі останньої пропозиції щодо масштабування Bitcoin, Segwit2x, стався форк, в результаті чого створення нових блоків повністю припинилося на період близько двадцяти годин.

Спірна зміна протоколу вимагає активації segregated witness з сигналізацією 80% хешрейта з подальшим хардфорком для збільшення розміру блоку до 2 МБ, запланованим на три місяці пізніше активації. Цей компроміс був прийнятий на закритих зборах в травні цього року і має підтримку багатьох провідних компаній галузі.

Зростаюча підтримка Segwit2x на тлі проблем BIP 148 UASF

Окрема тестова мережа була запущена кілька тижнів тому, щоб створити середовище, в якому можна було б розробити цю нову частину програмного забезпечення, і подивитися, які потенційні ефекти вона може надати у реальній мережі біткоін. Testnet – це абсолютно окремий blockchain з окремими майнерами, окремими монетами, окремими вузлами і, найголовніше, окремими консенсус-правилами, які визначають, чи дійсний блок.

Розробники, що працюють над Segwit2x, обмежені в часі, так як на 1 серпня призначено реалізацію альтернативної пропозицію щодо масштабування BIP 148. Вона також передбачає активацію Segregated Witness, але не за рахунок хешрейта, а за рахунок зусиль власників нод. Прихильники UASF при цьому виступають категорично проти будь-якого поділу блокчейна біткоін на два окремих ланцюга.

Випадковий форк

Робота команди розробників ускладнюється тим, що в понеділок стався збій тестової мережі, в результаті якого тестнет ненавмисно роздвоївся, утворивши дві несумісних тестових мережі. За цей період не було створено жодного блоку, оскільки розробники кинулися шукати причину і вирішувати проблему.

Було виявлено, що причина форку полягала в тому, що коли ланцюжок дійшов до певного номера блоку, перший блок, який почав ланцюжок, що дозволяє блоки 2 МБ, повинен був перевищувати 1 МБ. Оскільки це тестова мережа і відсутня реальна користувальницька база, mempool був по суті порожній. Не було зроблено досить транзакцій, щоб додати більше 1 МБ.

Дві сторони історії

Велика частина співтовариства, яке виступає проти цієї пропозиції, називає це остаточним доказом того, що ці програмісти не можуть впоратися із завданням працювати над програмним забезпеченням, яке контролює майже $ 40 мільярдів. Інші стверджують, що з наближенням deadline і датою випуску, встановленою на 21 липня, вони не зможуть згладити всі можливі помилки в програмному забезпеченні.

Команда, очолювана Джеффом Гарзіком, висловилася з тих пір, заявивши, що форк є результатом використання тестового майнера, що активує вилку, без підготовки, необхідної іншим людям в тестовій мережі. Хоча очевидно, що проблема повинна бути виправлена, розробники стверджують, що метою тестової мережі є тестування нового програмного забезпечення.

У повідомленні в списку розсилки робочої групи Segwit2x Гарзік написав:

«Хтось додав потужність майнінгу до testnet5 і прискорив її до точки активації HF-on-block-X. Незважаючи на неочікуваність того, що сталося, це хороша перевірка в польових умовах».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *