Monday , 25 March 2019

Фондова біржа Тель-Авіва розвиває кредитну Blockchain платформу

Як повідомляє прес-реліз 16 травня, Тель-Авівська фондова біржа (TASE) розробила «першу в своєму роді» блокчейн-орієнтовану платформу для кредитування цінними паперами. Нова платформа була розроблена в партнерстві з ізраїльською фінтех фірмою The Floor, консалтинговою компанією Accenture і Intel.

Повідомляється, що біржа створить одну центральну платформу під назвою Blockchain Securities Lending (BSL), метою якої є революція на ринку кредитування цінними паперами в Ізраїлі «шляхом надання прямого кредитування серед всіх основних фінансових інструментів». Платформа буде розроблена як «one-stop-shop» для всіх операцій з кредитуванням цінними паперами та забезпечення доступу до більших обсягів цінних паперів в більш короткі терміни.

Використовуючи блокчейн, TASE намір отримати вигоду зі його переваг, таких як peer-to-peer транзакції, інтелектуальні контракти і підвищена безпека.

Платформа буде побудована на базі ПО Hyperledger Sawtooth, яке використовує технологію Intel Software Guard Extensions (Intel® SGX) для шифрування даних транзакцій. Accenture буде працювати над розробкою смарт-контрактів на платформі, яка є одним з основних бізнес-атрибутів Hyperledger Sawtooth.

Рік Ечеваррія (Rick Echevarria), віце-президент Software and Services Group в Intel, наголосив на важливості блокчейна для ринку фінансових послуг, заявивши, що Intel «вважає, що blockchain може трансформувати бізнес-процеси», в той час як Accenture працює над вирішенням, яке «прискорює прийняття блокчейна».

Проект буде розгорнуто у виробничому середовищі після успішної реалізації початкового доказу концепції (PoC).

Основними індексами, які торгуються на TASE, є T-35, T-125 і індекс TA BlueTech. Біржа має ринкову капіталізацію в розмірі $ 212 млрд.

Традиційні фінансові інститути почали бачити переваги, які блокчейн може надати їх бізнес-процесам. Минулого місяця Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) став першим глобальним банком, який видав кредит з використанням технології blockchain. Банк провів весь процес кредитування, починаючи з переговорів за умовами підписання, на взаємно розподіленому регістрі, стверджуючи, що він скоротив час переговорів для кредиту в розмірі 75 мільйонів євро з «днів до годин».

Останнім часом Sberbank CIB, корпоративний і інвестиційний-банківський бізнес найбільшого російського банку Сбербанк, провів першу операцію на біржових облігаціях на базі блокчейна в Росії. Sberbank CIB організував випуск корпоративних облігацій з використанням смарт-контрактів, а транзакція була виконана на блокчейн платформі Hyperledger Fabric 1.1.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *