Thursday , 17 January 2019

Фінансовий регулятор Гонконгу попереджає про ризики ICO

У п’ятницю, Джулія Леюнг, яка очолює Комісію з цінних паперів та ф’ючерсів Гонконгу (SFC), в черговий раз попередила громадськість про ризики заходів зі збору коштів, пов’язаних з ICO, підкресливши, що тип збору коштів через Початкові пропозиції монет краще підходить для фондів венчурного капіталу.

Джулія Леюнг, яка також є головою консалтингової групи Fintech Advisory Group, описала нинішню епоху як «четверту промислову революцію», посилаючись на вченого Клауса Шваба, в зв’язку з багатообіцяючими технологічними інноваціями. Леюнг зазначає, що, хоча Гонконгська SFC в ролі регулятора цінних паперів безумовно бачить переваги таких технологій, як Blockchain, вона підкреслює, що впровадження цієї нової технології пов’язано з деякими важливими заходами:

«Хоча ми визнаємо, що інноваційні технології, такі як Blockchain, мають потенціал для підвищення ефективності та фінансової інтеграції, це не дає нікому права вести збір коштів від громадськості в порушення законодавства про цінні папери. Через високий технічний зміст і непрозорість деяких з цих проектів середньому інвесторові складно зробити вибір. Це робота більше підходить для професійних інвесторів, таких як фонди венчурного капіталу».

Леюнг додає, що реальність така, що багато ICO є «сумнівними, якщо не відверто шахрайськими. При цьому, емітенти уникають пильної уваги поліції або регуляторів цінних паперів завдяки міжнародному характеру своєї діяльності і самій природі криптовалют», навівши прикладом недавні зломи криптообмінів в Японії і Південній Кореї, як «різке нагадування про ризики» криптоторгівлі.

У лютому цього року Гонконгська SFC попередила криптоінвесторів про ризики інвестицій і пообіцяла продовжити спостереження за ICO і криптовалютним ринком. У березні регулятор цінних паперів закрив ICO Black Cell Technology на тій підставі, що це було незареєстрованою пропозицією цінних паперів, в результаті чого компанія повернула кошти, які вона залучила від інвесторів. Раніше SFC наказала декільком обмінам виключити з лістингу токени, представлені в ICO, які також розглядалися агентством як цінні папери.

У своєму виступі в п’ятницю Леюнг порівняла популярність таких інвестицій з азартним мислення, сказавши: «Багато нинішніх інвесторів, які отримують цифрові токени під час ICO, розуміють, що у них немає фактичної цінності, проте вони роблять ставку на швидке зростання ціни на вторинному ринку».

Рухаючись вперед з крипторегулюючою структурою, Леюнг зазначає, що G20 обговорювала криптовалютну сферу на останній зустрічі в березні. Що стосується Гонконгу, то Леюнг сказала, що Гонконгська SFC працює зі своїм Центром навчання інвесторів (Investor Education Center), щоб інформувати криптоінвесторів про ризики, а також працює з організаціями за кордоном з метою fintech співпраці.

Гонконгські біржі і кліринговий ринок (HKEX) оголосили в березні, що вони планують діалог з Австралійською фондовою біржею (ASX) з інновацій та впровадження Blockchain. У своєму виступі Леюнг зазначила, що Гонконгська SFC також підписала інноваційні угоди Fintech з регулюючими органами в Великобританії, Австралії, Малайзії, Дубаї і Швейцарії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *