Wednesday , 20 June 2018

Центральний банк Росії розробляє національну цифрову валюту

Генеральний директор Сбербанку Герман Греф «погодився» на тестування ряду цифрових валютних пілотних проектів на розвиток національної цифрової валюти з центральним банком країни.

Ощадбанк є головним державним банком Росії. У неофіційних звітах місцевих новин так званий «російський біткоін» буде використовувати Сбербанк в якості своєї бази і буде «єдиною доступною для продажу і покупки криптовалютою» в країні.

«Усі інші криптовалюти будуть доступні тільки через біржі або торговельні платформи», – повідомляє в п’ятницю новинний канал DeCenter в Telegram.

Новина з’явилася на тлі триваючого економічного форуму в Санкт-Петербурзі, де заступник центрального банку Ольга Скоробогатова заявила, що робота по розробці національної криптовалюти «вже почалася».

Згідно з повідомленням ТАСС, найбільшого інформаційного агентства Росії, Скоробогатова бачить національну криптовалюту як майбутнє і заявляє, що це всього лише питання часу, коли країни всього світу приймуть національні цифрові валюти.

Вона заявила:

«Регулюючі органи всіх країн згодні з тим, що прийшов час розробляти національні криптовалюти, це майбутнє. Кожна країна визначатиме конкретні терміни. Після наших пілотних проектів ми зрозуміємо, яку систему ми могли б пред’явити в нашому випадку за нашу національну валюту ».

Скоробогатова раніше виклала плани з регулювання Bitcoin і інших криптовалют в 2018 році на тій підставі, що пряма заборона вже неможлива. По темі Blockchain вона сказала учасникам форуму, що «без сумніву, необхідно прийняти» таку «революційну технологію», але розуміння пов’язаних ризиків було істотним.

Повністю контрольована інтеграція потребує «від семи до десяти років», додала вона і продовжила:

«У найближчі роки ми будемо концентруватися на цифрових акредитивах, бухгалтерському обліку та цифрових банківськіх гарантіях з використанням Blockchain».

Греф також заохочував Blockchain, оцінюючи початкові реалізації до 2019 року. «Два-два з половиною роки – це тимчасові рамки, в яких ми могли б говорити про те, що технологія Blockchain комерційно працює», – сказав він в лютому.

Незважаючи на те, що дані про пілотні проекти щодо цифрових валют в даний час нечисленні, примітно, що в 2016 році Банк Росії вже розробив і протестував прототип міжбанківських блокчейнів на базі Ethereum. «MasterChain», блокчейн прототип, показав, що найбільші банки Росії беруть участь у фінансовому проекті обміну повідомленнями, показавши спекуляцію платформи SWIFT, подібної фінансової платформи, керованої центральним банком.

Скоробогатова помітно активізувала зусилля по створенню робочої blockchain групи, підтримуваної центральним банком в лютому 2016 року, для дослідження і вивчення додатків децентралізованої технології, що в кінцевому підсумку призвело до розробки «MasterChain».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *