Sunday , 26 May 2019

Центробанк обмежить покупку криптовалют для росіян

Центробанк розробив обмеження для росіян з купівлі цифрових фінансових активів (кріптоактівов). Про це з посиланням на проект пише РБК.

Регулятор розробив проект указу до законопроекту про цифрових фінансових активів. Цей документ депутати не можуть прийняти з березня 2018 року.

У ньому під цифровим фінансовим активом розуміється «майно в електронній формі, створене з використанням шифрувальних (криптографічних) коштів». Це можуть бути оформлені через блокчейн права на цінні папери, майно, частки в компаніях і інше, пояснює РБК.

Для некваліфікованих інвесторів ЦБ пропонує обмежити операції з кріптоактівамі:

сумою грошових коштів, що передаються в оплату;
вартістю цифрових активів (наприклад, токенов), які передаються в обмін;
вартістю цифрових операційних знаків, які передаються в обмін.
При цьому під цифровими знаками розуміються в тому числі криптовалюта, але тільки ті, які можуть з’явитися в Росії в рамках закону, уточнює видання.

Некваліфіковані інвестори зможуть купувати кріптоактіви без посередництва. Але банки, біржі та інші оператори обміну повинні будуть вести реєстри відстеження всіх операцій. Їм також доведеться ділитися один з одним даними про сукупну вартість куплених такими інвесторами активів.

Конкретного обмеження в грошах в проекті Центробанку немає. Глава комітету Держдуми по фінринку Анатолій Аксаков припустив, що поріг може відповідати аналогічному обмеження в законопроекті про краудфандінгом – це 600 тисяч рублів.

Check Also

Telegram представляє нову мову програмування для мережі TON

Служба обміну миттєвими повідомленнями, орієнтована на конфіденційність, Telegram створила нову мову програмування для своєї відкритої …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *