Monday , 18 February 2019

Ціна Bitcoin маніпулювалася за допомогою Tether

Згідно з новим дослідженням, опублікованим Техаським університетом в Остіні, прив’язаний до долара США Tether використовувався для підтримки ціни біткоіна під час ринкових спадів.

Джон Гріффін і Амін Шамс з Техаського університету в відділі фінансів Остіна опублікували дослідження, в якому зв’язали stablecoin з ростом ціни на біткоін в 2017 році. В опублікованому дослідженні йдеться, що дослідники використовували «алгоритми для аналізу даних блокчейна» і виявили, що покупки криптовалюти за токенізований долар США сприяли значному зростанню ціни біткоіна.

Це дало чіткий зв’язок між випуском нових токенів Tether і підвищенням ціни біткоіна. У заяві йдеться:

«Зіставляючи блокчейни біткоіна і tether, ми можемо встановити, що суб’єкти, пов’язані з криптовалютним обміном Bitfinex, купували біткоіни за допомогою tether, в період падіння ціни. Такі дії з підтримки цін успішні, так як ціни на біткоін ростуть після періодів втручання. Подібні ефекти присутні тільки після негативних повернень і періодів після випуску tether ».

У своєму дослідженні Гріффін і Шамс говорять, що “stablecoin”, який як стверджується, підтримується доларом США в співвідношенні 1: 1, неодноразово використовувався для забезпечення цінової підтримки біткоіна під час ринкових спадів.

«В цілому ми виявили, що Tether значно впливає на криптовалютний ринок. Схоже, що Tether використовується як для стабілізації, так і для управління цінами на біткоіни », – пишуть дослідники. «Зміна пропозиції Tether всього на 1% пов’язана з 50% різкого зростання ціни біткоіна і 64% інших топ- криптовалют».

Хоча ця кореляція може бути просто обумовлена ​​тим фактом, що приплив сигналів свідчить про сплеск попиту з боку трейдерів, дослідники стверджують, що інші дані свідчать про те, що tether не може повністю підтримуватися доларом США – принаймні, не весь час.

Як доказ цього твердження Гріффін і Шамс відзначають, що спостерігалася тенденція до негативного тиску на ціну біткоіна в ті місяці, коли було випущено велику кількість tether. Це, кажуть вони, може вказувати на «потребу в доларовому запасі резервів, пов’язаних з Tether», і означає, що Tether випускає токени які не підтримуються доларом, щоб допомогти знизити ціну біткоіна, а потім продає достатню кількість BTC в кінці місяця, щоб повністю повернути USDT.

Tether все більше піддається пильній увазі, оскільки ринкова капіталізація токена виросла за останній календарний рік. Оскільки біржі часто стикаються з труднощами при пошуку банківських партнерів і досягненні відповідності нормативним вимогам, необхідним для надання торговим парам фіат-крипто, багато альткоін обмінів використовують tether в якості проксі для фізичного долара США.

Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США, як стверджується, відправила Tether, а також криптовалютному обміну Bitfinex, з яким він тісно пов’язаний – попередження в грудні, хоча неясно, чи призведе це розслідування до будь-яких примусових дій.

Однак на початку цього року в звіті від BitMEX Research було виявлено, що запаси Tether, ймовірно, розміщуються в Noble Bank в Пуерто-Ріко. Подальше розслідування Bloomberg показало, що Bitfinex і Tether, швидше за все, пов’язані з Noble, але жодна компанія не підтвердила це публічно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *