Friday , 14 December 2018

Чарлі Лі протестує новий метод оцінки плати за транзакцію

Понад шість років минуло після початкового запуску Litecoin, що є альткоіном, який вже давно продається як «срібло в порівнянні з золотом біткоіна». Його творець Чарлі Лі просто взяв базову базу біткоіна, змінив кілька параметрів (наприклад, час блоку і алгоритм майнінгу), а потім розмістив нове створіння на bitcointalk.org.

Цей тісний зв’язок з кодом Bitcoin Core, який фактично є еталонною реалізацією протоколу Bitcoin, став однією з найсильніших сторін Litecoin.

Лі тепер зосереджений на розробці навколо базового протоколу Litecoin. У той час, як молодшому братові Bitcoin, в минулому не потрібно було багато з точки зору власної команди розробників, платформа тепер використовується як спосіб тестування функцій, які можуть в кінцевому підсумку знайти застосування в мережі Bitcoin.

Хоча спочатку передбачалося, що Litecoin стане випробувальним стендом для функцій, які вже заплановані для можливого включення в мережу Bitcoin, Лі тепер готовий реалізувати деякі зі своїх власних ідей в Litecoin.

Кодова база і функції, виявлені в Bitcoin Core, більше схожі на те, що знайдено в Litecoin Core, ніж на будь-яке програмне забезпечення Bitcoin Cash (Bcash). Наприклад, Bcash не включає оновлення Segregated Witness (SegWit).

Наприклад, раніше Лі писав про те, як SegWit дозволить двом криптовалютним мережам стати більш тісно пов’язаними за допомогою атомних свопів в мережі Lightning.

SegWit був активований на Litecoin перед Bitcoin, що підвищує довіру до Litecoin, як до більш гнучкого, хоча і більш централізованого, з потенційно більш високою вартістю роботи повного вузла – молодшого брата Bitcoin. У минулому Лі зазначив, що хотів би побачити якомога швидше інші поліпшення, спочатку призначені для біткоіна, такі як MAST і Confidential Transactions, які були реалізовані на Litecoin.

Новий метод визначення транзакційних комісій

У п’ятницю Лі поділився в твіттері ідеєю кращого визначення транзакційних комісій в криптовалютних мережах. Правильна оцінка плати стала проблемою для деяких bitcoin гаманців, оскільки мережа Bitcoin стала більш перевантаженою. Якщо користувач платить занадто низьку плату, його транзакція може бути залишена в невизначеності протягом декількох годин, днів або навіть тижнів. Існують і рішення, такі як replace-by-fee і child-pays-for-parent, які призначені для боротьби з цією проблемою.

Bitcoin користувачі також можуть переплачувати за свою транзакцію, якщо їх програмне забезпечення гаманця не може правильно оцінити поточний ринок комісій.

Рішення Лі полягає в тому, щоб майнери вказували мінімальний розмір необхідних комісійних в заголовку блоку. Оновлення Litecoin у вигляді софт-форку забезпечить дотримання майнерами цього рішення, не дозволяючи включати транзакції з платою нижче мінімальної, зазначеної в заголовку блоку.

За його словами, завдяки цьому користувачам не доведеться самим визначати, яку мінімальну суму комісій їм буде потрібно заплатити для швидкого підтвердження транзакцій. Замість цього у них буде доступна інформація від майнерів, на підставі якої буде можна буде розрахувати медіанний розмір комісій за останні 100 блоків і вказати суму, яка гарантує підтвердження в межах найближчих блоків.
Оскільки мінімальна плата включена в заголовок блоку, ці дані також доступні клієнтам Simple Payment Verification (SPV).

Лі також сказав, що друга причина розвитку цієї нової функції полягає в тому, що вона створить ринок комісій, де цінові сигнали доступні як на стороні пропозиції (майнери), так і на стороні попиту (користувачів). В даний час єдиними сигналами для ринків комісій Bitcoin і Litecoin є пропозиції з боку попиту за допомогою транзакцій в меппулі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *