Sunday , 26 May 2019

Чи стане DAO схожим прецедентом на Mt Gox для Ethereum?

на сайт_01

Зацікавлені особи в найбільшій децентралізованій автономній організації (DAO) в світі обговорюють на форумах її майбутнє, стоїть питання про те, що успіх або провал DAO означає для blockchain-платформи Ethereum, яка дозволила її створення.

Головною ідеєю інвесторів є те, що доля одного з найбільш видимих проектів могла створити певний стереотип серед потенційних користувачів, і їх страхи не були безпідставними.
У той час як Вitcoin продовжує перебувати в труднощах з регуляторами і банками, Ethereum досі був в змозі побудувати громадські мости з пануючими фінансовими колами. Тести проводилися 11 банками на приватній версії мережі в січні, а також були запрошення для розробників, щоб допомогти інформувати про роботу платформу на головній мережі, і R3 CEV брали з них приклад.

Мережа Вitcoin забезпечувала мільярди доларів в фондах протягом багатьох років, але її репутація була сформована подіями, такими як закриття онлайнового чорного ринку Silk Road, швидке коливання цін на її токен і крах її колись найбільшої біржі Mt Gоx.

На цьому тлі починають розглядати DAO як “провідну амбіцію Ethereum”, якій вони вірять, і вважають, що в змозі тримати гідний рівень технології для забезпечення міцного, сприятливого враження про технологію Ethereum.

Стефан Туаль, засновник стартапу Ethereum Slock.it, який створив код, на якому побудований DAO сказав:
«Вам не потрібна погана історія Ethereum. Якби DAO зазнав краху, ви порівняли б його з Mt Gox».

 

Перевірка в реальних умовах

Але чому так багато проектів на чолі з DAO?
Децентралізована автономна організація, яка дозволяє її учасникам голосувати по фінансуванню проектів і прямих операціях, DAO накопичила 160 мільйонів $ в споживчих фондах в обмін на виборчі права в способі, яким витрачаються гроші, викликаючи панівну увагу серед засобів масової інформації.

В даний час ці фонди складають приблизно з 14.4% всього еther і зверненні інвестувати в нові напрямки компанії Ethereum, і у DAO є потенціал, щоб мати значний вплив на екосистему.

Але незабаром після того, як організація успішно залучала кошти, їй кинули виклик з публікацією критичного звіту, створеного трьома програмістами, які спеціалізуються на blockchain. Звіт захищав подальший розвиток DAO, який може бути зупинений до певних негативних моментів, які за їхніми твердженнями, були знайдені і зафіксовані в моделі управління DAO.

Один з можливих механізмів для вирішення проблеми був вбудований в DAO. У той час як місія організації повинна фінансувати інші проекти Ethereum, метод вибору проектів може також використовуватися, щоб голосувати за внутрішніми змінами, включаючи його власний код.

В даний момент трьома кращими пропозиціями щодо фінансування було передбачено, як це працює. Пропозиція щодо мораторію є найпопулярнішим в даний час, що супроводжується пропозицією змінити депозит, який вимагав внести пропозицію і метод для повернення токенів DAO, що випадково були надіслані в контракт. Кілька інших націлені на модель управління.

Але це не просто підприємці, які також зацікавлені. Шість з кращих 10, найбільш обговорюваних мереж на форумі DAO, належать змінам самого DAO, в межах від надання нового імені, до зміни вимог для того, щоб представити пропозицію і побоювання з приводу способу, яким прийнято рішення.


Придбання знань з імплозіі Mt Gox

На піку Mt Gox становив приблизно 80% всього обсягу торгівлі Вitcoin в світі.

Коли обмін рухнув в лютому 2014 року, втрачаючи приблизно цінність в $ 350 мільйонів Вitcoin, багато хто оголосив його як один з багатьох так званих смертельних випадків Вitcoin. З поточною ринковою капіталізацією понад 9 мільярдів $  і 20% -м зростанням цін минулого місяця Вitcoin чітко нікуди не увійшов, але його репутація явно постраждала.

Під час краху Mt Gox Тоні Секіч тільки починав роботу в галузі Вitcoin в компанії BitPay. Тепер, як консультант Ethereum з blockchain в сервісній фірмі Venbex Group, Секіч сказав причину, процвітання Вitcoin, незважаючи на крах його найбільшого обміну. І що така велика діяльність існувала в інших галузях економіки Вitcoin, пункт, з якого за його словами, спільнота Ethereum могло винести урок.

Щоб допомогти розвитку екосистеми Ethereum, інвестиційні фірми, які традиційно сфокусувалися на нових компаніях Вitcoin – таких як Blockchain Capital і Digital Currency Group – нещодавно почали оцінювати нові компанії Ethereum, як потенційні учасники портфеля.

У квітні частина дослідження досягла найвищої точки в інвестиціях в розмірі 775,000 $ в роботу співзасновника Ethcore Ethereum Гевіна Вуда, на чолі з Blockchain Capital і Fenbushi Capital. Інші фірми, такі як Трастовий Штамп, також почали отримувати інвестиції VC.

У той час, як DAO привабливий для підприємців Ethereum, що шукають фінансування, Секіч сказав, що інвестиції ззовні організації також повинні збільшитися.

“Я сподіваюся, що розробники не чують все про DAO і зупиняються на цьому, думаючи, що це – їхній єдиний спосіб зробити проект Ethereum”, сказав Секіч, додавши:
“Щоб мати сильну екосистему в Ethereum, Ви вимагаєте проектів за межами DAO, при цьому повинно бути якомога більше проектів”.

Небезпеки паралелізму

У той час як екосистема Ethereum, здається, перетворюється в еластичну групу компаній, все ще є небезпека того, що консультант blockchain Тейлор Джеррінг називає “паралелізмом” в галузі.

Джеррінг, який працює в тісній співпраці з некомерційним фондом Ethereum і допомагає підтримати мережу, сказав, що ризики іншого blockchain можуть бути зіпсовані великим крахом в його ранній розвиток залишаються занепокоєнням про ширшу галузі.

Якщо DAO мав зруйнуватися, побічні ефекти могли б піти далеко поза, просто приносить негативний впливу на Ethereum, але могли б перетекти в blockchain технологію.
Джеррінг сказав:”Ми повинні спробувати проводити порівняння і спробувати упевнитися, що ми не робимо ті ж помилки з минулого. Якщо ми робимо ті ж помилки, ми могли б закінчити в ситуації, де є негативні наслідки до всього blockchains”.

Однак Туеле зазначив, що бачить відмінності в архітектурі DAO і Mt Gox, які могли привести до різних результатів, навіть в разі проектної нездатності.

Якщо DAO інвестує виключно в фірми, які збанкрутували, Туеле стверджував, що проект матиме позитивний вплив на blockchain екосистему.

На відміну від Mt Gox, який призвів до втрати фондів клієнта і правових суперечок довжиною в роки, загальний крах DAO забере у своє спадок робочі місця, які створювалися.

Ломка прецеденту Mt Gox

Все ж, щоб перешкодити краху DAO, Туеле сказав, що думає, що учасники повинні досягти три мети – обмеження його списку кураторів, виправлення його моделі управління, щоб доглядати за проблемами членів з правом голосу, і інвестування в кращі бізнес-ідеї.

“Очевидно, вибір переможця ніколи не простий. Але DAO – не натовп людей, це – натовп експертів”, сказав Туеле. “Це розумні хлопці, а не вівці”.

За допомогою виходу управління, Туеле сказав, що команда в Slock.it розпочала роботу над структурою пропозиції, яка діяла б як “тимчасове рішення”, щоб запобігти абсолютно нову версію коду DAO від формування в його розвитку.

Відповідно до нового пропозицією, виборці мали б право видалити себе з DAO після того, як проект переданий, але перш ніж це буде формально впроваджено. У тій ситуації учасники трималися б на дивіденди, які будуть оплачені з попередніх заходів, в які вони були включені.

З особою або людьми, які формально використовували DAO, використовуючи загальнодоступне програмне забезпечення Slock.it, все ще невідоме, Туал і його колеги співзасновники стали громадськими особами, що допомагають для того, кого учасники форуму називають DAOtoshi Nakamoto.

Зі свого боку, Туеле сказав, що критики DAO повинні також визнати, що з цією великою кількістю грошей на проектах лінії буде повільно переміщатися. Але він додає, що самим критикам вони дуже раді.

“Якщо Ви дивіться на критику, вона відбувається з неспокою, тому що вони вимагають, щоб вона працювала”, сказав Туеле, додавши:
“Всі ми вимагаємо, щоб Ethereum мав успіх, і всі ми знаємо, що невдалий DAO був би поганий”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *