Monday , 24 June 2019

Чому неправильна відповідь на атаку DAO могла вбити Ethereum

на сайт_03

8-го липня 2011 лопнув перший великий міхур bitcoin. Після цього він продовжив втрачати вражаючі 94% своєї вартості, в кінцевому рахунку знизився від 31 $ до простих 2 $.

Як Ви помітили, bitcoin з тих пір відновився. Ethereum тепер знаходиться на стадії кризи. DAO був зламаний, знищений, і великий шматок фондів був вкрадений. Як і bitcoin, ethereum може відновитися – але перелякана відповідь могла вбити його назавжди.

На жаль, ми, здається, прямуємо до тієї переляканої відповіді.

У Ethereum збереглася вартість тільки по одній причини-це – Turing-повний, розумний протокол договору. Іншими словами вартість Ether є прямим результатом вартості розумних договорів і позиції ethereum головного протоколу для них.

17-го червня на DAO, розумний договір, який працює на Ethereum, напали. Ми повинні тепер вирішити відповідати одним з двох способів: Ми можемо винести урок і встановити кращі розумні контакти в майбутньому, або ми можемо сторнувати некоректний розумний договір і потягнути килимок з-під ethereum назавжди.

Є щось набагато більше, ніж DAO, або навіть ethereum – під загрозою сама ідея незмінних розумних договорів.

Основною обіцянкою розумних договорів буле блискуче ясно сформульоване DAO. Вони розроблені, щоб працювати “виключно зі стійкою залізною волею незупинного коду”. Основна ідея полягає в тому, що код є договором, і що це не вимагає людське втручання або інтерпретацію.

Це автоматично і “автономно”. Детерміновані результати знаходяться на основі коду, який є вартістю.

Ця вартість на 100% залежить від здатності розумних договорів працювати на протоколі, який можна довіряти для роботи згідно детермінованим правилам, відомим заздалегідь. Саме це має бути ethereum. Те, що тепер пропонується, має змінити правила рівня протоколу із другого силою, через дію, виявленого в одному договорі на рівні додатку.

Вводити в оману історію

Багато людей вказувало, що bitcoin також перші роки був в занепаді. Це є вірним, але також і дуже вводить в оману. Вitcoin тільки розгалужувався, коли протокол був зламаний, коли протокол був оброблений, як призначене, результати був незручними.

Інший аргумент, наведений на користь розгалуження – згода, створена “спільнотою”, що “шахтарі можуть голосувати”. Це є ще більш тонким і вводить в оману. Шахтарі не призначені, щоб бути заключними арбітрами операцій і договорів. Дизайном передбачається, що вони є німими рабами правил протоколу. Німе лотерейне твердження операції згідно детермінованим правилам.

Якщо вони повинні використовувати гарне судження, ми у владі їх здорового глузду.

Все зводиться до одного. Якщо розумні договори повинні інтерпретуватися людьми для їх “намірів” замість коду їх програмування, то розумні договори не можуть бути автономними і автоматичними, і замість цього можуть бути із зворотною силою сторновані співтовариством, судами або урядами.

Якщо це вірно, важко бачити те, що оцінює фактичні вміння розумних договорів, і важко уявити, що у ethereum повинна бути будь-яка вартість взагалі.

Єдиний шлях до ethereum, щоб бути в змозі відновитися від цієї події і процвітати в майбутньому для нього, щоб дотримуватися його принципів.

Це – важкий вибір. І це – єдиний вибір.

3 Коментарі

  1. nonsense…

  2. Got it! Thanks a lot again for heinlpg me out!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *