Wednesday , 19 September 2018

Шанхай втрачає ринок криптовалютної торгівлі

22 вересня агентство The Paper повідомило, що китайські регулятори не тільки заборонили обмін між біткоіном і іншими криптовалютами і китайським юанем, але також закликали до повного припинення торгівлі криптовалютами з фіатною валютою.

Крім того, регулюючі органи в Шанхаї попросили представників обмінів, в тому числі керівників, директорів, фінансову команду і членів технічної команди, залишитися в Шанхаї, щоб співпрацювати в діяльності по очищенню.

Всього 17 торгових майданчиків припинять торгівлю криптовалютами в Шанхаї. BTCChina, Binance, SZZC, Lhang, ETCWin, Bitekuang, 51SZZC, Hanbiwang, Bitbill, 19800Net, FreeWillex, ICOAGE, 91ICO, ICOrace, ICOfox, ICORaise і ICO17 публічно оголосили, що вони більше не беруть участь в операціях ICO і запропонували плани виходу з ринку.

За даними китайських експертів (National Committee of Experts on the Internet Financial Security Technology), в Китаї ICO провели 65 проектів на загальну суму в $ 398 млн. По всьому світу через ICO залучили вже більше $ 1,6 млрд. До 2017 року було всього п’ять завершених проектів ICO.

4 вересня Народний банк Китаю (PBOC) опублікував офіційну заяву, в якій пояснюється, що ICO – це форма суспільного збору коштів, яка ще не схвалена і є незаконною. Він закликав негайно припинити будь-яку діяльність ICO. Пізніше уряд Шанхая і муніципалітет Шанхая, а також штаб-квартира Shanghai PBOC закликали всі криптовалютні торгові платформи припинити торгівлю до 30 вересня. Згодом уряд Шанхая проведе діяльність по відшкодуванню, щоб інвестори могли отримати свої кошти назад.

Більше 90 відсотків проектів ICO були перевірені і кошти повернуті інвесторам. Саме з метою забезпечення безперебійної роботи, вище керівництво цих платформ просять залишитися в Шанхаї, щоб співпрацювати з діяльністю по відшкодуванню.

Деякі інвестори відмовляються від відшкодування, що є однією з основних причин того, що запущені ICO торгуються за кордоном, і інвестори вважають, що вони мають право володіти токенами. Більш того, ціни на токени ростуть, тому інвестори не хочуть відшкодування за тією ж ціною, що і при першому запуску ICO. У зв’язку з цим регулюючі органи Шанхая пояснили, що основний принцип полягає в захисті прав і переваг інвесторів. Вони закликають інвесторів і платформи до діалогу.

Раніше регулятори Пекіна не вимагали припинення торгівлі у всіх валютах. Однак було відмічено, що 15 вересня OKCoin і HuoBi вперше оголосили, що всі криптовалютні торги в китайському юані закінчаться. На наступний день обидві біржі модифікували свої оголошення відповідно, щоб включити план з припинення всіх операцій з торгівлі криптовалютами.

Основна причина закриття бірж, як каже влада громадськості, полягає в тому, що ціна біткоіна сильно коливається, це ризиковано і може стати можливістю для злочинної діяльності. Крім того, торгові платформи Bitcoin не мають кваліфікованої системи регулювання і не надаватимуть достатній захист інвесторам, вважають регулятори.

«Для деяких проектів існують розбіжності між торговими майданчиками і інвесторами. Наприклад, деякі токени вже торгуються на біржах, а ціни виросли з 1,5 центів до п’яти центів, але скільки повинно бути повернуто інвесторам, уряд не вирішує. Якщо сторони не можуть дійти згоди, вони повинні скористатися правовим підходом до врегулювання справи », – пояснило джерело регулятора.

Відповідаючи на питання про ініціативу уряду щодо блокування доступу до всіх іноземних платформ, джерело повідомило, що, оскільки криптовалюта є децентралізованою системою, регулятори зазнають труднощів в технічних аспектах. Таким чином, вони можуть контролювати тільки потік грошових коштів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *