Sunday , 26 May 2019

Юань стане офіційною криптовалютою Китаю

Дональд Тапскотт, виконавчий голова Дослідницького інституту Blockchain, заявив, що офіційна китайська валюта, юань, стане криптовалютою, в інтерв’ю Bloomberg 17 квітня.

В інтерв’ю Тапскотт розповів, що нещодавно він був на зустрічі з заступником голови Комуністичної партії Китаю, який нагадав, що президент Сі Цзіньпін вважає, що блокчейн є однією з найважливіших технологій для майбутнього країни.

Говорячи про заборону уряду на обмін криптовалют, Тапскотт підкреслив, що Китай також розглядає можливість заборони майнінгу криптовалюти, і додав:

«Насправді немає необхідності робити це [забороняти обміни і майнінг], тому що через 20 років ми не збираємося використовувати біткоіни в Китаї. Китайці будуть використовувати юань, так як Центральний банк Китаю перетворить його в цифрову валюту».

Відповідаючи на питання, чи можуть децентралізовані біржі працювати в Китаї, який раніше забороняв початкові пропозиції монет (ICO), Тапскотт відповів, що це можливо, хоча уряд серйозно ставиться до скорочення цифрових валют.

Тапскотт припустив, що децентралізовані біржі в кінцевому підсумку будуть домінувати над централізованими завдяки їх передбачуваній прозорості та виявленні «поганої поведінки». Всі активи, включаючи традиційні, такі як цінні папери, імовірно будуть перебувати на децентралізованих біржах, сказав Тапскотт.

Влада Китаю вже давно обговорює можливість заборони майнінгу криптовалют. Національна комісія з розвитку і реформ (NDRC), як повідомляється, включила крипто-майнінг в перелік промислової діяльності, яку агентство має намір закрити, оскільки у них «були відсутні безпечні виробничі умови, серйозно розтрачувалися ресурси, забруднювалося довкілля».

Проте, країна залишається основним гравцем на біткоін ринку, причому більшість найбільших біткоін пулів контролюється місцевими організаціями. До середини 2018 року оператор крипто-майнінгу Bitmain, за повідомленнями, керував цілими 11 майнінг-фермами в Китаї, і, отже, в значній мірі його діяльність буде залежати від планів NDRC.

Що стосується блокчейна, то, як повідомляється, Китай лідирує в світі за кількістю блокчейн проектів, які в даний час здійснюються в країні. У Китаї існує 263 пов’язаних з блокчейном проектів, на які припадає 25% світового обсягу.

Минулого місяця в провінції Цзянсу був представлений багаторічний проект під назвою «План реалізації для розвитку транспортної інфраструктури». Згідно з планом, блокчейн стане однією з технологій, яку місцева влада використовуватиме при перебудові місцевої транспортної інфраструктури.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *