Sunday , 22 July 2018

Як отримати свої токени в Bitcoin Cash. Посібник

Будь ласка, зверніть увагу: все в цій статті – це лише порада, яка базується на нашому розумінні поточної ситуації. Будьте обережні, реальні події можуть мати несподіваний розвиток.

Bitcoin Cash (іноді званий Bcash, і в основному BCH або BCC тикери) був запущений 2 дні тому. Тепер той, хто тримав біткойн в 12:20 UTC, повинен мати еквівалентну кількість BCH, прив’язану до їх секретних ключів.

Примітка автора. Якщо ви хочете якнайшвидше розпочати грати на ринках ВТС/ВСН, якщо ви готові ризикувати і/або дійсно знаєте, що ви робите, ця стаття, ймовірно, не для вас – це керівництво для новачків.

Отже, основним принципом ваших дій повинно бути:

Не поспішайте.

Хороша якість нової мережі Bitcoin Cash полягає в тому, що якщо все відбувається відповідно до плану, то він забезпечує сильний захист відтворення. Це означає, що ви не можете випадково витратити свій ВТС, коли хочете витратити ВСН, і навпаки.

Отже, якщо ви зараз не потребуєте і не хвилюєтеся про ВСН, вам не потрібно нічого робити. Ви можете просто використовувати биткойн, як завжди. Якщо в майбутньому ви зміните свою думку (і не втратите особисті ключі до Bitcoin в цей час), ви зможете вимагати свого BCH в будь-який час.

Точно так само, якщо ви хочете залишити свої ресурси ВСН на зберіганні, то вам також не потрібно нічого робити прямо зараз.

Ви можете продовжувати використовувати BTC, ніби не сталося нічого; просто не забудьте перевірити свої приватні ключі.

Тепер припустімо, що ви хочете отримати ВСН прямо зараз, наприклад, щоб продати свою частку.

Якщо ви повністю контролюєте свої особисті ключі Bitcoin – то тепер у вас є як ВTC, так і ВСН.

Погана новина полягає в тому, що не обов’язково буде легко і безпечно отримати ВСН. Якщо ви не будете обережні, ви можете випадково відкрити свої секретні ключі, вимагаючи BCH. І оскільки це ті самі секретні ключі, які захищають ваш BTC, це може призвести до крадіжки вашого BTC. Зрозуміло, цього краще уникати. Ви, напевно, втратите набагато більше, втративши BTC, ніж ви можете виграти, скажімо, від швидкого продажу вашого BCH.

Тому будьте обережні та переконайтеся, що ви знаєте, що ви робите, щоб ви не піддавали особистих ключів небезпеці.

  1. Заберіть свої монети

Отже, ви захистили свої особисті ключі та/або використовували один з гаманців для зберігання свого ВТС. Тепер для кожного варіанта розглянемо механіку доступу до ВСН.

  • Full Node Wallet – гаманці повного вузла (Гаманці: Bitcoin Coreor, Bitcoin Knots)

Ці гаманці зберігають ваші приватні ключі у спеціальній папці на вашому комп’ютері. Ви можете створити резервну копію цієї папки за допомогою меню в гаманці. Після цього ви можете імпортувати цю резервну копію в повний вузел Bitcoin Cash, наприклад Bitcoin ABC.

Однак, щоб захистити себе на даний момент, ми не можемо рекомендувати програмне забезпечення Bitcoin Cash. Він все ще дуже новий, розроблений за короткий проміжок часу, і експертна оцінка на цьому програмному забезпеченні, ймовірно, не настільки повна, як це прийнято в просторі біткоїн. Тому буде правильним не негайно імпортувати ваші секретні ключі до такого програмного забезпечення; замість цього зачекайте, щоб побачити, чи є якісь повідомлення про проблеми.

Крім того, деяке програмне забезпечення для гаманців з Bitcoin Cash, таке як Bitcoin ABC, конфліктує з програмним забезпеченням Bitcoin, таким як Bitcoin Core. Тому не рекомендується встановлювати гаманець з повним вузлом Bitcoin Cash на тому ж комп’ютері. Замість цього краще встановити його на інший комп’ютер. На цьому комп’ютері ви можете імпортувати резервну копію вашого гаманця та отримати доступ до свого BCH.

Якщо ви не новачок, є одна альтернатива. Розробник NBitcoin Ніколас Дор’є створив інструмент розділу, який дозволяє розбити BTC у вашому BCH. Однак цей інструмент вимагає, щоб ви працювали в командному рядку операційної системи; якщо ви знаєте, як це зробити, вам, мабуть, ця стаття не потрібна.

  • Paper Wallet – паперовий гаманець (гаманець Electrum)

Цей метод зберігання використовується в довгостроковій перспективі.

На жаль, небагато гаманців фактично підтримують прямий імпорт ваших приватних ключів (і, особливо, для BCH). Один гаманець, який дозволяє цей варіант у біткойні, – Electrum. Тому, версія BCH Electrum, яка називається “Electron Cash”, повинна дозволити вам це зробити.

Однак Electrum сам опублікував офіційне попередження про Electron Cash. Electron Cash не перевіряється належним чином, і тому не гарантується, що він буде працювати як зарекламовано. Це великий ризик, і ми рекомендуємо не використовувати його зараз. (Це може змінитися в майбутньому).

Однак, якщо ви вирішите вибрати це рішення, не забудьте взяти принаймні два додаткові заходи безпеки.

Спочатку запустіть програмне забезпечення на комп’ютері, на якому ви не запускаєте Electrum. (Фактично, існує можливість того, що краще використовувати окремий комп’ютер, на якому ви не зберігаєте біткойни чи інші конфіденційні дані.)

Крім того, спершу перемістіть ВТС із гаманця на нову адресу (наприклад, новий гаманець), перш ніж робити що-небудь з BCH. Таким чином, навіть якщо в електронному гаманці Electron Cash вдалося вкрасти особисті ключі, збиток повинен бути обмежений: ці особисті ключі більше не містять BTC.

  • Hardware Wallet  – апаратний гаманець (Trezor, KeepKey, Digital Bitbox і Ledger)

Trezor і Ledger, намагалися надати доступ до BCH. Тому, якщо у вас є один з цих гаманців, вам пощастить: це, напевно, найбезпечніший і найпростіший спосіб отримати доступ до вашого BCH.

Леджер опублікував блог з поясненням, як отримати доступ до вашого BCH.

Trezor також опублікував повідомлення в блозі про те, як вимагати свій BCH. Але! Trezor видалив BCH на даний момент через помилку на своєму сервері Bitcoin Cash. Не хвилюйтеся, ваші гроші безпечні.

Третій апаратний гаманець, Digital Bitbox, опублікував FAQ про те, як отримати доступ до вашого BCH. Однак зауважте, що цей гаманець рекомендує використовувати Electron Cash, що не гарантує безпеку.

Останній апаратний гаманець KeepKey також опублікував блог на Bitcoin Cash. На момент написання цієї статті вам ще не буде надано доступ до вашого BCH; дивитесь за оновленнями блогу.

  • Інші гаманці Bitcoin.org

Якщо ви використовували один з інших гаманців, перерахованих на bitcoin.org, ваш ВСН повинен бути в безпеці, і ви можете надіслати запит на них без надмірного поспіху. Залежно від гаманця, вам доведеться оголосити ваш ВСН по-різному.

У більшості гаманців використовується фраза “відновлення”. Ця фраза по суті містить ваші особисті ключі BTC і, отже, ваші особисті ключі BCH. Таким чином, ви повинні отримати доступ до вашого BCH, вставивши цю фразу в вибраний гаманець BCH.

Проте на даний момент немає доступних кошиків BCH, які дозволяють це зробити, і які ми можемо сміливо рекомендувати використовувати. Якщо BCH з часом стане більш популярним, це, швидше за все, зміниться. Напевно, найкраще чекати.

До цього часу ви можете просто використовувати BTC, не турбуючись про ваш BCH.

  • Інші (Non-bitcoin.org) гаманці, біржі тощо.

Якщо ви зберігаєте ВТС у будь-яких інших гаманцях, на фондовому ринку або в іншому місці – очікуйте оголошень від власників ваших активів, якщо вони підтримують Bitcoin Cash, їм потрібно час для технічного впровадження цієї можливості.

2. Використання (або продаж) ВСН

Як тільки ви отримаєте доступ до ВСН, ви можете використовувати його як завгодно. Як і будь-яку іншу монету, ви можете, наприклад, продати її на користь військово-технічного співробітництва або передачі ВСН в інший гаманець тощо.

Тим не менше, не так багато бірж сьогодні дозволяють робити депозити ВСН. На момент написання, HitBTC та ViaBTC це дозволяють, але ми не можемо рекомендувати будь-яку з цих бірж на даний момент.

Немає гарантії, що ви фактично отримаєте BTC після того, як ви продали свій ВСН на цих платформах. Напевно, краще зачекати, поки більш ефективний обмінник не дозволить використати депозити BCH.

Крім того, треба враховувати ще три чинники.

Перший фактор – конфіденційність. Ваші адреси ідентичні для BTC і BCH. Це означає, що кожного разу, коли ви витрачаєте свій BCH (наприклад, щоб відправити їх на біржу), ви не тільки розкриваєте ваші адреси BCH, але і ваші BTC адреси. Це, в свою чергу, може багато чого сказати про ваші поточні активи, а також про ваші минулі та майбутні операції, а також інформацію про людей та компанії, з якими ви обмінюєтесь. Переконайтеся, що вам не потрібно приховувати цю інформацію, перш ніж надсилати свій ВСН на біржу або в іншоме місце. (Найближчим часом можуть бути більш безпечні варіанти продажу BCН, але вони ще не готові).

Другий фактор в даний час в основному теоретичний, але, тим не менш, варто зазначити: безпека. Коли ви проводите BCH, ви не розкриваєте ваш приватний ключ, але розкриваєте свій відкритий ключ (який не збігається з вашою адресою Bitcoin). Це видаляє один рівень криптографічного захисту навіть для ваших BTC (або BCH) адрес. Це не означає, що ваш BTC знаходиться в небезпеці прямо зараз, але існує висока ймовірність того, що ваш BTC не буде безпечним через деякий час, коли цей криптографічний стандарт буде ослаблений. Тому краще перемістити ваш BTC на нову адресу протягом найближчих кількох років.

Третій фактор вже згадувався, але ми повторимо: якщо ви використовуєте небезпечне програмне забезпечення для подання заявки на ВСН, ваш BTC може бути під загрозою. Ось чому, мабуть, найкраще перемістити ваш BTC на нову адресу, перш ніж ви почнете вимагати BCH. Отже, навіть якщо ви потрапляєте в небезпечність через програмне забезпечення BCH, ви не повинні втрачати BTC.

Отже,

  1. Вам не потрібно нічого робити, якщо зараз не хочете. Якщо ваші особисті ключі є безпечними, активи також є безпечними.
  2. Якщо ви хочете використовувати свій ВСН будь-яким способом, то, мабуть, краще спочатку надіслати ВТС на нову адресу, яку ви контролюєте, або навіть гаманець, створений заново. (Але не втрачайте старі особисті ключі або гаманці: вони все ще прикріплені до ВСН!)
  3. Після того, як ви отримаєте доступ до ВСН, перемістіть його на нову адресу, яку ви керуєте, а потім на біржу для продажу або в інше місце, яке ви хочете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *