Thursday , 20 September 2018

Європейський центральний банк не має повноважень регулювати Біткоін

Маріо Драгі (Mario Draghi), президент Європейського центрального банку (ЄЦБ), вказав, що його установа не має повноважень регулювати криптовалюти.

Виступаючи із заявами в Комітеті Єврокомісії з економічних та валютних питань, Драгі сказав, що «насправді не в наших повноваженнях забороняти і регулювати» біткоін і інші цифрові валюти.

Коментарі прийшли у відповідь на питання комітету про те, чи має намір ЄЦБ виробити нормативну базу або повну заборону на криптовалюти, і чи вважає Драгі, що для захисту банківського сектора необхідні більш високі вимоги до капіталу для фінтех.

За словами Драгі, ЄЦБ ще не обговорив потенційний вплив криптовалют, але ймовірні області аналізу включають ризик, створюваний криптовалютою через її масштаб, використання і економічний вплив.

«Ми повинні запитати, які наслідки мають криптовалюти в економіці, – заявив Драгі, додавши, що вони все ще занадто незрілі, щоб вважатися життєздатним методом оплати.

За його словами, головна проблема ЄЦБ стосовно криптовалют, а також цифрових інновацій – це кібербезпека, підкресливши, що захист від кібер-ризиків грає центральну роль в порядку денному ЄЦБ.

Раніше в цьому місяці Драгі також піддав критиці запропоновану ініціативу проекту Естонії e-Residency project зі створення національної криптовалюти під назвою «estcoin», повідомляючи, що:

«Я прокоментую рішення Естонії: жодна держава-член не може ввести свою валюту. Валюта єврозони – це євро».

Драгі не є єдиним високопосадовцем ЄЦБ, який в останні дні прокоментував криптовалюти.

Минулого тижня віце-президент центрального банку Вітор Констанціо заявив, що криптовалюти є чисто спекулятивним активом і порівняв їх з «тюльпанової манією» – торговою бульбашкою 17-го століття, що мала місце в Нідерландах. Констанціо заявив, що ЄЦБ не бачить цю технологію як «загрозу політиці центрального банку».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *