Thursday , 21 February 2019

Європейські криптовалютні обмінники закликають до прозорого регулювання

Згідно з даними недавньої статті в Bloomberg, криптовалютні брокери готові прийняти чіткі правила і більшу прозорість на ринку, в тому числі, прагнуть розвіяти думку про те, що вони мають якийсь стосунок до шахрайської діяльності в торгівлі криптовалютами.

Ситуація в якій біткоін-біржі, такі як лондонська eToro і австрійська Bitpanda, активно взаємодіють з регуляторами для більшого контролю, сигналізує про ринкову зрілість. Вони вважають, що політика, подібна регулювання know-your-customer (KYC), яка застосовується в Сполучених Штатах, узаконить ринок для основних і інституційних інвесторів, які до сих пір залишалися осторонь.

Наприклад, американська біткоін біржа Coinbase налічує 20 мільйонів членів на своїй торговій платформі, але обмін також працює рука об руку з регуляторами Уолл-стріт, щоб відстежувати активність клієнтів. Регулюючі органи Японії також більш активно взаємодіють з ринком, про що свідчить їх рішення про видачу ліцензій на діяльність криптовалютних бірж, які відповідають певним стандартам. У той же час, брокери в США і Японії повинні надавати дані інвесторів податковим органам, що може створити конфлікт інтересів з клієнтами.

Тим часом, Європа відстає від обох регіонів з торгівлі криптовалютами, а для того, щоб залучити інституційних інвесторів, регулювання має життєво важливе значення.

Со-директор Bitpanda Ерік Демут сказав Bloomberg: «Ми будемо щасливі, якщо будемо знати, де знаходимося». Керуючий директор eToro Ікбал Гендхем є головою саморегулюючої криптовалютної торгової групи CryptoUK. Гендхем сказав Bloomberg:

«Переваги регулювання ясні. Відповідна структура буде служити як для захисту споживачів, так і для забезпечення довговічності і легітимності самої галузі ».

Тим часом, Bitpanda уникає розширення в більш «вільні» регіони щодо криптовалют і блокчейна, такі як Гібралтар і Мальта, зі слабким регулюванням, яке за словами Демута «погана ідея» для роботи. Інші біткоін обміни, в тому числі OKEx, який раніше знаходився в Китаї, навпаки фокусуються планах, пов’язаних із запуском на Мальті.

Боротьба з відмиванням грошей

У статті Bloomberg звертається увага на місця в світі, де незаконні біткоін транзакції можуть залишатися в значній мірі невідстежуваними при доступі до банкоматів з криптовалютами і відсутності протоколів перевірки автентичності. І чим раніше в індустрії з’явиться прозорість, тим швидше криптовалютні брокери будуть відчувати себе в безпеці, з гарантією того, що їхній бізнес не буде зірваний через будь-яку реакцію від регуляторів. Наприклад, вони хочуть уникнути кроків, що вживаються німецькими регуляторами для визначення цифрових валют як «фінансових інструментів», що перекладатиме відповідальність на біржі.

Тим часом, брокери в пошуках нормативної ясності не самотні і мають підтримку CryptoUK. Торгова група наполягає на тому, щоб законодавці взяли приклад з японських ліцензованих біткоін бірж, які слідують протоколам KYC і боротьбі з відмиванням грошей (AML). CryptoUK також вважає, що контроль над криптовалютами повинен здійснюватися Управлінням з фінансового регулювання і нагляду (FCA).

Крім того, Європейська комісія та контролюючі органи вивчають питання про те, чи достатня існуюча нормативна база для криптовалютної торгівлі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *