Monday , 24 June 2019

Європол попереджає: Zcash, Monero і Ethereum слідом за Bitcoin використовуються в кіберзлочинності

Європол зробив заяву про те, що віртуальні валюти Zcash, Monero і Ethereum все частіше використовуються на цифровому темному ринку. Однак агентство пояснило, що Bitcoin, як і раніше, є найбільш використовуваною валютою в кіберзлочинності.

У своєму звіті Internet Organised Crime Threat Assessment (IOCTA), опублікованому в 2017 році, Europol заявив, що масштаб темного ринку стрімко розвивається. Агентство прийшло до висновку, що Monero швидко набирає популярність в darkweb через його «додаткові функції безпеки і конфіденційності», що робить його одним з найпростіших варіантів криптовалюти для злочинців.

Частина звіту говорить:

«Криптовалюти продовжують експлуатуватися кіберзлочинцями, біткоін є валютою вибору на кримінальних ринках і використовується в якості викупу в разі кібер-вимагань, наприклад, ransomware або DDoS-атаки. Однак інші криптовалюти, такі як Monero, Ethereum і Zcash, набирають популярність в цифровому підпіллі ».

У доповіді також докладно викладена основна причина, по якій криптовалюти стають фаворитом серед злочинців:

«Транзакції не можуть бути віднесені до будь-якого конкретного користувача / адреси, всі монети, які використовуються в транзакції, за замовчуванням приховані, а історії транзакцій залишаються конфіденційними».

Інші основні моменти доповіді IOCTA

У своєму звіті Interpol фокусується на популярності цифрових валют на торгових майданчиках darknet. Як приклад, він наводить приклад Monero-орієнтованого вимагання Kirk, яке було запущено на початку 2017 року.

У випадку з Ethereum в звіті стверджувалося, що інтелектуальні контракти на основі криптовалюти можуть бути використані для легалізації платежів між постачальниками послуг злочинності. Він також представив випадок пропонованого децентралізованого темного ринку, який призначений для роботи з Ethereum Blockchain.

Тим часом в документі уточнюється, що Zcash ще не є предметом розслідування правоохоронних органів. Проте, віртуальна валюта, як повідомляється, проглядається ринками darknet через її особливості конфіденційності, які приховують як одержувача транзакції, так і суму транзакції.

Випадок з AlphaBay

Найбільший ринок darknet AlphaBay був закритий Європолом на початку 2017 року. Закриття було частиною глобальної скоординованої опреації на підпільних ринках. Однак до його закриття AlphaBay вже додав Ethereum і Monero в якості варіантів оплати, а раніше планував включити Zcash.

Незважаючи на те, що будь-яка валюта може бути пов’язана з будь-якою злочинною діяльністю, такі проблеми безпеки з криптовалютами є легким приводом для керівних органів постійно скептично ставитися до можливої ​​цінності і безпеки цифрових валют.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *