Wednesday , 20 June 2018

ЄС запускає дослідження зі спостереження за криптовалютними платежами

Група з п’ятнадцяти членів консорціуму з семи європейських країн ініціювала на цьому тижні новий проект, спрямований на те, щоб спинити злочинців і зловмисників від використання технології blockchain, щоб уникнути порушення закону, і в той же час поважати права конфіденційності законних користувачів.

Дослідники  входять до консорціуму, який проводить трирічний проект вартістю € 5 млн., що фінансується Європейським Союзом, з метою розробки технічних рішень для розслідування і попередження злочинності та тероризму з використанням віртуальних валют і операцій на тіньовому ринку.

В рамках свого проекту, який називається TITANIUM (Tools for the Investigation of Transactions in Underground Markets), дослідники планують тестувати і перевіряти свої інструменти і послуги в рамках LEA для оцінки ефективності і загального впливу результатів проекту.

У число учасників входять: Інтерпол, Міністерства внутрішніх справ Іспанії та Австрії, Національне бюро розслідувань Фінляндії та Університетський коледж Лондона.

У заяві прихильники проекту посилалися на недавню хвилю спроб вимагання по всьому світу, вказуючи на цю подію як на виправдання для підвищення здатності відслідковувати криптовалютні платежі.

Дослідники, в тому числі чотири правоохоронних органи (LEA) і Інтерпол, прагнуть розробити і впровадити інструменти для виявлення загальних характеристик злочинних операцій, виявлення аномалій в їх використанні і визначення методів відмивання грошей. Дослідники також проведуть навчальні заходи для розвитку навичок і знань в правоохоронних органах ЄС.

У той же час, ті, хто брав участь, пообіцяли не порушувати права конфіденційності користувачів.

Щоб протистояти такій діяльності, д-р Кінг сказав, що необхідно розробити дієві і ефективні інструменти судової експертизи, що дозволяють розумно використовувати різні типи даних з різних джерел, включаючи регістри віртуальної валюти, онлайн-форуми, peer-to-peer мережі даркнета і вилучені пристрої.

Д-р Кінг також підкреслив, що інструменти, розроблені в рамках проекту TITANIUM, будуть враховувати індивідуальну конфіденційність та інші основні права.

«Консорціум проаналізує правові та етичні вимоги і визначить принципи зберігання і обробки даних, інформації та знань, пов’язаних з кримінальними розслідуваннями, без шкоди для конфіденційності громадян».

Те, що ЄС буде дотримуватися такого підходу, не кажучи вже про фінансування, – можливо, не дивно, з огляду на минулі зусилля і заяви лідерів і посадових осіб економічного блоку.

Виконавча гілка ЄС, Європейська рада, почала агресивно просуватися в бік більшого контролю над користувачами цифрових валют на початку 2016 року, а Європейський парламент приєднався до цього процесу на початку цього року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *