Sunday , 24 March 2019

Іран розкриває можливості національної криптовалюти

Республіка Іран розкрила деталі своєї національної криптовалюти у відповідь на економічні санкції, що проводяться Сполученими Штатами.

За даними корпорації Informatics Services Corporations (ISC), що є центральним банком, майбутня криптовалюта Ірану підкріплюється Ріалом і розробляється на основі технології Hyperledger Fabric з відкритим вихідним кодом Linux Foundation. На відміну від децентралізованих криптовалют, таких як біткоін, випущених відповідно до математичної формули, цифровий Ріал Ірану випускається на основі рішення їх центрального банку. Проте, іранська цифрова валюта не може бути здобута (намайнена), і її транзакційні записи можуть бути доступні тільки в приватному блокчейні.

«Передбачається, що інфраструктура буде використовуватися як екосистема, доступна для іранських банків і активних компаній в зоні криптовалют після тестування і перегляду», – повідомляє IBENA.

ISC також підтвердила свій намір використовувати цифровий Ріал як міжбанківський платіжний інструмент в першому етапі і місцевий платіжний засоб на другому етапі.

Саїд Махдіюн, заступник директора Вищої ради з кіберпростору (SCC), урядового агентства, яке здійснює нагляд за регулюванням іранської цифрової валюти, заявив в іранській газеті, що президент Ірану Рухані підтримав їхню ініціативу. Роблячи це, голова держави хоче звільнити Іран від тиску економічної тактики адміністрації Трампа.

Однак депутат SCC не розкрив подробиць плану розгортання валюти.

Іран визначиться з позицію щодо Bitcoin

Махдіюн також заявив, що Центральний банк Ірану також може визначитися зі своєю позицією щодо використання основних криптовалют, в тому числі Bitcoin і Ethereum, до кінця вересня. В даний час влада забороняє громадянам проводити будь-які операції, пов’язані з криптовалютами через можливість відмивання грошей і накладає покарання на тих, хто визнаний винним.

У той же час іранці, схоже, не схильні підкорюватися нав’язливій забороні на криптовалюти. Уражені ослабленням Ріалу і пригноблені обмеженнями капіталу з боку держави, іранські місцеві жителі постійно вкладають свої гроші в порівняно більш безпечні активи, такі як золото і Bitcoin. Місцеві Bitcoin біржі останнім часом обробляли високі обсяги криптовалюти, а вартість Bitcoin досягла на регіональному темному ринку близько $ 20 000. У цілому, іранці вже витратили $ 2,5 мільярда на покупку криптовалюти і ухилення від державних обмежень.

Національна криптовалюта – не єдиний захист

Іран, тим часом, вживає всіх можливих заходів проти санкцій під керівництвом США, починаючи з відкритих судових розглядів з Вашингтоном. Тегеран планує кинути виклик адміністрації Трампа в Міжнародному Суді ООН. Ще одним суворим, але, здавалося б, неефективним заходом, стало звільнення Іраном свого міністра фінансів з посади.

Іран також продовжує отримувати міжнародну підтримку. Після Катару, який обіцяв допомогу Тегерану в розмірі $ 15 мільярдів, Європейський союз, один з найвпливовіших союзників США, також пообіцяв близько $ 21 мільйона на допомогу близькосхідній країні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *