Monday , 24 June 2019

5 кейсів використання технології Blockchain в юридичному секторі

Технологія Blockchain може створити надійні, захищені від несанкціонованого доступу і юридично неприступні угоди, засновані на технології смарт-контрактів. Хоча це не вирішить проблему правопорушень, вони повинні значно скоротити кількість судових суперечок, які засмічують суди і підвищують оплату послуг адвокатів для всіх сторін.

У цій статті команда політичного проекту Aeneas розбирає кілька можливих кейсів перетину юридичної сфери та блокчейна.

1. Смарт контракти

Втрата робочого часу співробітників, більш високі експлуатаційні витрати і упущена вигода – все це є результатом дорогих судових розглядів за контрактами.

У США 40% юридичних відділів використовують автоматизовані інструменти управління контрактами, але ще 29% стверджують, що зацікавлені в таких інструментах, але не впевнені, з чого почати. З огляду на, що 90% всіх підприємств залучені в судові розгляди в будь-який момент часу, налагодження надійних, неспростовних контрактних процесів є важливим першим кроком до того, щоб прикрити тил.

На додаток до правового нагляду, смарт контракти можуть знизити багато ризиків, пов’язаних з втручанням людини в звичайні контракти, виплачуючи обумовлені суми відповідно жорстко за певними умовами та положеннями.

Ці контракти також мають незмінний запис в блокчейні, створюючи єдину точку відліку.

2. Права на інтелектуальну власність

Індустрія ліцензування інтелектуальної власності – це великий бізнес, річний оборот якого складає 45 мільярдів доларів. Оскільки галузі з інтенсивним використанням інтелектуальної власності мають вирішальне значення для інновацій і внутрішньої економіки, необхідно виправлення дірок в процесах ліцензування.

Ідея інтелектуальної власності чудова в теорії. Але на практиці це патентні стерв’ятники, повільна обробка заявок і надлишкові заявки що уповільнюють комерційну діяльність. Випуск патенту – це величезна бюрократична індустрія, яка може отримати вигоду з автоматизації, що забезпечується технологією блокчейна. Видача патентів через швидко оброблювану базу даних на основі алгоритму допоможе скоротити адміністративні витрати і забезпечити видачу патентів за призначенням в порядку надходження.

3. Нотаріальні послуги

Двома основними послугами, що надаються нотаріусами, є перевірка достовірності документів і завірення підпису свідком. Тимчасові місця і хеші, що видаються при завантаженні документа в ланцюжок блоків, служать для перевірки справжності документа, а можливість використання відкритих і закритих ключів допомагає встановити, хто є справжнім власником документа.

У той час як третім сторонам як і раніше може знадобитися перевірка інформації та нотаріальне завірення документів, блокчейн може служити децентралізованим гарантом критичних доказів, що стосуються прав власності, і пов’язаних з ними деталей.

4. Ланцюжок поставок

Блокчейн – це технологія, яка може покласти край безперервному оформленню документів, маркуванню та іншим процесам, які в даний час необхідні для встановлення ланцюжка поставок, але схильні до людських помилок.

Рішення на блокейні від Aeneas – створювати унікальні криптографічні хеш-кодування для кожного етапу зберігання і передачі товару, що поставляється або доказів. Кожен раз, коли товар або доказ передається новий бік або піддається маніпулюванню – огляду або перетворення – підписи додаються в блокчейн.

Таким чином, коли товар або доказ надаються кінцевому покупцеві або в суд, відповідно – ми маємо надійну запис всіх даних про їх походження та шляхи.

5. Цифрова інтелектуальна власність

Права на цифрову інтелектуальну власність, що зберігаються в блокчейні, встановлюватимуть незмінні тимчасові мітки володіння, і ті компанії і приватні особи, які хочуть безпечно ділитися своїми розробками і патентами, будуть мати більший ступінь децентралізованої безпеки.

Інші можливі види використання блокчейна, пов’язані з цифровою власністю, включають в себе встановлення та забезпечення дотримання угод, створення ліцензій або ексклюзивних мереж поширення через інтелектуальні контракти, контроль і відстеження поширення незареєстрованої власності, передачу платежів в режимі реального часу власникам і багато іншого.

Check Also

Мінфін Росії розглядає можливість торгівлі криптовалютою

Представник Мінфіну Росії говорить, що міністерство розглядає питання про дозвіл торгівлі криптовалютами, повідомила 21 червня …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *